Kedim Kizginliga Girmiş Olabilir Mi?

Kedim daha 6 aylık ne zaman sevsem cinsel organını çıkarıyor (erkek) sürekli elime sürtünüyor terliklerimize tuhaf hareketler yapıyor enerjisi x10 arttı normalde tatlı sevecen bir kediyken bir anda ramboya dönüştü ergenlik mıdır kızgınlık mıdır bilemiyorum ne kadar sürer lütfen bilen birisi yorumlasin oğlum scotish straig

6 CEVAP

Tubakosif

erkek kediler genelde 6 7 ay arasında kızgınlığa girerler. oğluşunuz ilk kızgınlığına girmiş vatana millete hayırlı olsun . onunla sürekli oyun oynamanız ve dışarıya kaçmasını engellemeniz lazım. 1 2 haftaya kızgınlığı geçer .

aslihan_e

Küçük yavru erkekler bile o şekilde yapabilir. Hormonların etkisiyle yapıyorlar. Erkek kedilerde net bir kızgınlığa girip çıkma olmuyor. O dişi kedilerdedir, kızgınlığa girdi şu zaman çıkar falan. Erkek kedi arada bağırıp delirebilir ama hep kızgınlık halindedir zaten. 4-5 aylık kedi bile hormonlarının etkisiyle çiftleşme hareketi yapabilir. Kısırlaştırmak için acele etmeyin, bir yaşına kadar bekleyin ileride idrar yolu problemi riskini en aza indirmek için.

Benim 2 erkek kedim var

Büyük kedim 1 yaşında ve kısır 10-11 aylıkken kısırlaştırdım herhangi bir idrar püskürtme ya da çiftleşme harketli ile karşılaşmaştım sadece geceleri acayip bir miyavalaması başlamıştı bende yaşına yakın kısırlaştırmak için 10-11 aylık olmasını bekledim
Küçük kedim 5 aylık ve son 1 aydır çifltşeme hareketi yapıyor oyuncağına bu yüzden oyuncağını kaldırdım bende yapmayı bıraktı anlayarak yaptığını sanmıyorum içsel yapıyor bence onu da aynı şekilde yaşına yakın kısırlaştıracağım
Bu kızgınlık konusu kediden kediye değişiyor tavsiyem yaşına yakın ya da yaşında kısırlaştırmanız

aysevepoco

evett bol şans şimdiden

Mslna01

Evet kizginliğa girmiş

Yaaa canım anneler ❤️bilgilendirme için teşekkür ederim hepinize 🥰 ben oğlumu çiftleştirmek istiyorum ama 5 6 ay daha beklemem gerekiyormuş gibi hissediyorum sizler ne düşünüyorsunuz