Kedi Sahiplenmek İstiyorum Ama En Uygun Kediti Nasıl Bulurum?

Icogcgi

Merhaba ben evde kedi beslemek istiyorum ama eb az 4 saat evde yanlız kalabilecek bir kedi olmalı. Ilgi ce bakım konusunda çok iyi bakarım ama çok tüylü olmasa iyi olur. Bildiğiniz bir kedi cinsi var mı? Yardım ederseniz sevinirim:)

7 CEVAP

Muzeyyennb

Genelde bu cinsle değilde kediyi nasil yetistirdiginize bağlı bence :)

Scot

Benim kedimde kisa tuylu irk ama mevsim gecislerinde sicaklarda gayette tuy dokuyor.sík sık taricaksiniz.aza indirger en azindan

felishuman

Çok tüyü olmasa derken çok tüy dökmemesinden bahsetmişsiniz sanırım. Her kedi tüy döker ama kısa tüylü ırklar neredeyse hiç tüy dökmüyor. Evde yalnız kalıp kalmama konusu tamamen kedinin karakterine bağlı ırktan bağımsız olarak. Şansınıza ne gelirse:)

Miniminimini

Arkadaslarin da belirttigi gibi kisa tuylu kediler az tuy doker ve bence tekir sahiplenin.Gun icerisinde mamasi suyu varsa 4-5 saat yanliz kalmasinda sikinti yasamaz.

oztrkfer

ilanı açtıgım kediye bakın belki de tam sizliktir

Zynpkck

Kedinin karakterine bağlı bu yani siz nasıl yetistirirseniz onu benimseyip oyle davranır tüy dökmeside mama mevsim değişikliğine göre değişiyo ama kedi beslemek gerçekten sabır gerektirir bi hevesle almayın bi bakın gerçekten ben bu yavruya ömürlük yuva olabilirmiyim diye sonra alın ve bombay kedilerine bakabilirsiniz uzun tüyü olanlarına gerçekten ben mevsim geçişlerinde çok az tüy sorunu yaşadım siyah kedi severseniz bi bombaylara bakın :)

Sokaktan kedi sahiplenebilirsiniz en iyileri sokak kedileri valla hakiki kedi onlar ahshaha