Köpeği İç Parazitten Kurtulan Var Mı Nasıl Yaptınız

sevdaesra

yeni sahiplendiğim köpeğimde iç parazit var hap yutturuyor veteriner ama bir türlü geçmedi canıverm hapı kendim aldım başka veterinerden bölüp yıtturucam .köpeğimin ölmesinden çok korkuyorum

3 CEVAP

aslihan_e

Beyaz noktalar kakasında değil mi gezerken poposundan dökülmüyor? Tedavi süresi 3 haftadır, 3 hafta sonra kurtulur inşallah. İlaç yumurtalara etki etmiyor, sürekli çıkıyorlar, ilk ilaç verdiğinizde en son yumurtlanan yumurtalar ortalama 21 gün sonra çıkıyor ve siz o zaman ilaç verdiğinizde parazitlerden tamamen kurtuluyorsunuz. Mutlaka ilk uygulamadan 3 hafta sonra son dozu almalı. Ara dozlar köpeğin rahat etmesi içindir, parazitlerden tamamen kurtarmaz.

aslihan_e

Kaç gün tedavi oldu? Ne kadar süre aralık ile kaç kere ilaç verildi? İlacı verince kakada ölü parazitleri görüyor musunuz? Köpeğinizde bir tane bile olsa pire oluyor mu?

sevdaesra

merhaba 5 gün ara ile hap verildi hep beyaz noktalar görüyorum henüz iki doz ilaç aldı