İki Yetişkin Kediyi Birbirine Alıştırma

MarsMaya

Aslında iki ev arkadaşı erkek kedinin yanına kızımı getirdim üçüncü kediyle hiç anlaşamıyor hala o yüzden konumuz kendi yaşıtı olan smokin kedi. Smokin çocuğumuz kızıma saldırmıyor ama ondan ödü kopuyor, karşılaştıklarında ufak bir tıslayıp hemen benim kedimden uzaklaşmaya çalışıyor. Asıl sorun benim kedim, smokini ne zaman görse üstüne atlamaya çalışıyor. Saldırıyor gibi değil tıslamıyor hatta smokin kedinin karşısında gayet rahat oturup yatıyor. Ancak göğüs tasması takılı halde kedimi tutmazsam dediğim gibi diğer kedinin üstüne koşuyor ve hayvanın ödü kopuyor. Sanırım benim kedimin tanışma oyun oynama anlayışı böyle bunu nasıl değiştirebilirim? Ya da nasıl kedileri birbirlerine alıştırabilirim? 1.5 ay oldu hala aynı odada bulunamıyorlar. Koku transferini denedim sonuçsuz kaldı, yavru kedilerdeki gibi bir arada bulundurup oyun da oynatamıyorum. Kapı altından da koklaşıyorlar ama sonu iyi bitmiyor.

1 CEVAP

aysevepoco

kardeş kavgası da her canlıda çok zor ya :D fikir olması açısından buna bakın bi bence...