Sokak Kedısınde Tıtreme, Lutfen Bılen Es Gecmesın

gozdeeegl

bir tanıdığımın dükkanının önünde kedi var, titriyormuş. yatacağı bir yer ayarlanmış rahat bir ortamda şu an ayrıca su da içmiş ama sizce problemi nedir? Ağız içinde yara vs. yokmuş, fiziksel olarak da normal duruyor. Lütfen yardımcı olun

9 CEVAP

aysevepoco

titremenin çok nedeni var açıkçası ama ilk aklıma gelen üşüme

Zumrutt00

zehirlenme, üşüme, vitamin eksikliği vs neden olabilir

aysevepoco

hava serin isterseniz battaniye vs ile sarın bi bakın devam mı titreme

Zumrutt00

zehirlendiyse mutlaka veterinere gitmesi lazım. sokaktaki kedilerin zehirlenme ihtimali hayli yüksek yememesi gerek bir şeyi görüp açlıktan yemiş olabilir. vitamin olarak gimcatın multivitamini var ama çok fazla seçenek var veterinerlerde satılan vitaminler de olabilir

gozdeeegl

Çok teşekkür ederim, ben de korktum açıkcası fip gibi bişey mi diye. üşüme olsun da bir rahatsızlığı olmasın 🥺

gozdeeegl

Zehirlenme de aklımıza geldi, dükkan ecza dükkanı kedinin mamasına falan damlatabileceğimiz bir vit. var mı önerebileceğiniz peki? Teşekkür ederim cevap için

gozdeeegl

Yoruma gorsel ekleyemiyoruz galiba kedi su an icinde ortu olan bir kutunun icinde kivrilmis uyuyor. soracağım uykuda da titreme var mı diye.

gozdeeegl

Şu anlık üşüme gibi duruyor üstünü örtmüşler uyuyor zehirlenmenin farklı belirtileri nasıl oluyor kedilerde? gözlemleyebiliriz

aysevepoco

@gozdeeegl bu yazıda kediler için farklı yiyeceklere göre yan etkiler ve zehirlenme belirtileri var bakabilirsiniz ama tabii soluma yoluyla da zehirlenme olabiliyor ama öyle bir ortam var mı?