Kedimin Memesi Şişti Acil

Berilvera

Kedimin memesi kısırlaştıktwn 2 ay sonra şişti bu normal mi sadece tek memesi böyle hemen veterinere gitmeli miyim

6 CEVAP

aslihan_e

Enfeksiyon gelişmiş olabilir. Vete götürürseniz antibiyotik yazar büyük ihtimalle. Evde sıcak kompres yapabilirsiniz.

Berilvera

Ama kısırlaşmadan 2 at sonra oldu bu acaba krem filan verir mi

Berilvera

Sıcak kompres pamukla mı yapayım

aslihan_e

Kremi yalar, içeriden antibiyotik alması gerekli. Pamukla olabilir evet ama pamuk soğumaya başladıkça suya geri batırın, biraz sıcak olunca daha çok fayda ediyor ama tabi haşlayacak kadar da değil. 10 dakika kadar yapmanız gerekli.

aslihan_e

Bu mastit, kısırlaştırma ile çok alakalı değil, sadece operasyon sonrası bağışıklığı zayıfladığı için alakalı olabilir.

aslihan_e

Düzenli sıcak kompres uygularsanız belki antibiyotiğe bile gerek kalmayabilir.