Kedim İshal Oldu

milosukusu

Merhaba 6,5 aylık kedim 5 gündür ishal. İç parazit aşıları düzenli yapılıyor, fakat veterinerin önerisiyle her gün malt veriyordum bir aydır galiba fazla oldu acaba ondan ishal olmuş olabilir mi? Probiyotik ve gastro mama verdi vet ama ishali devam ediyor ne yapmalıyım?

2 CEVAP

kedilerin birçok şeye alerjisi olabiliyor, bizim çocuğun mamaya alerjisi vardı hipoalerjenik mamalara geçince ishali kesildi tüyleri dirileşti. Maltlar çok yaramıyor olabilir kedi çimi tercih edebilirsiniz belki. Yanısıra farklı veterinerlere danışmak çooooook yardımcı oluyor

htcmmss

Her gün değil de gün aşırı vermek en iyisi. Hatta kısa tüylü bir kediyse haftada 2 bile yeterli gelebiliyor. Fazla verince ishal olabiliyorlar. Probiyotik olarak ne verdi? Bende kedimde gazdan dolayı 10 gün Veda Probiyotik, farklı bir zamanda Pro Plan Probiyotik kullandım. Veda çok işe yaradı. Dışkı kokusu kalmadı ama proplan da etki göremedim. Bir de en az 10 gün kullanılmadan tam faydasını sağlamıyor.