Kedi Patisini Islak Mendille Silmek

3racha

İyi akşamlar herkese yatmadan önce kedimin kumunu temizlerken kakasının biraz cıvık olduğunu ve patisine de epey bulaştırdığını farkettim. İlk önce ıslak bir peçeteye silmeye çalıştım ama hem kedim aşırı hareketli olduğundan hem de sanıyorum kakanın yapısından dolayı bir türlü çıkmadı. Ben de ıslak mendil kullandım, sonrasında kimyasal kalmaması için tekrar ıslak bir peçeteyle silmeye çalıştım ama internette ıslak mendil kedileri öldürüyor gibi şeyler okuyunca çok korktum sizce bir sorun olur mu? (İshal konusunu yarın veteriner kontrolünde söyleyeceğim.)

3 CEVAP

aslihan_e

Bir şey olmaz merak etmeyin, o durmadan sileceksiniz de zamanla zarar görecek. Bebekler için olan ıslak mendillerden kullanırsanız hiç korkmayın. İnternette her şeyi abartıyorlar. Bir parça çikolata bile zehirleyip öldürür, azıcık süt içse bile hastalanır, bir parça sarımsak soğan yedi diye ölür bilmem ne. Yani bunlar düzenli olarak uzun sürelerde verildiğinde kediye aşırı zarar verecek şeyler. Onu siz ıslak mendille yıkar gibi komple tüm tüylerini sileceksiniz de zarar görecek.

3racha

@aslihan_e çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız ♡

htcmmss

Kedilere özel ıslak mendiller var ondan da kullanabilirsiniz ama dedikleri gibi bebekler için olan da olabilir.