Kedim Çok Fazla Kaka Yapıyor

Dennissee

Merhaba. Kedim günde 6-7 kere dışkılıyor ve dışkıladığında çok fazla yapıyor. Bir kere dışkıladıktan sonra 15 dakika sonra gidip tekrar kaka yapıyor ama dediğim gibi çok fazla. Kedim yavru ve 4 buçuk aya yaklaştı. Günde sadece yarım su bardağı mama yiyor. Ve diyet mama kullanıyoruz şuanda özel hills’in. Neden olabilir yardımcı olabilecek var mı?

3 CEVAP

htcmmss

Neden yavru kedi için diyet mama kullanıyorsunuz? Veteriner mi önerdi?

Dennissee

Evet kedimin bağırsakları çok hassas mama dokunuyordu diyet mamaya geçtik

htcmmss

Bağırsakları çok hassas olduğu için bu kadar sık dışkılama yapıyor olabilir. Tabi en doğrusunu veterineriniz söyleyecektir. Belki probiyotik kullanarak bağırsakları düzenleyebilirsiniz ama sakın veterinere danışmadan bir ürün vermeyin.