Kopegimi Dışarı Çıkarıyorum Ama Gitmiyor

tmertt95

Ya dışarı çıkıyoruz oturmak deyil binanin etrafindan baska bi yere gitmiyor evden uzaklastirmaya çalışıyorum zorla eve geri dönüyor götüremiyorum hic bi yere

5 CEVAP

tmertt95

Korkuyor onun farkindayim ne yapamam gerekiyor 2 haftadir gunde 2 defa cikarmaya calisiyorum ama gidemiyoruz

Muzeyyennb

Korktuğundan olabilir belki. Veya alismadigindandir. Yavas yavas deneyin korkusunu yendirmeye calisin

Merhaba, ilk önce köpeğinizin neden korktuğunu biliyor musunuz? Eğer bilmiyorsanız, onu dışarıda dolaşmaya oyunla veya ödül mamalarıyla alıştırabilirsiniz.
Dışarıda kedi veya köpek saldırısına uğradı mı? Eğer uğradıysa saldırmayacağından emin olduğunuz uysal bir köpek veya kediyle temas kurmasını sağlayın. Böylece köpeğinizdeki korku duygusu geçer ve güven duygusu aşılanmış olur.

KediliBaba

Mert yişne köpeğin ve yine sorun :)
Yaşını samimiyetle söylermisin?
Köpek eğitmek kolay bir iş değil çok okumalısın.Köpeğini kucağında gezdir parklara insanların içine götür yavaşca kucağında indir oyunlar oyna ürküyor sosyalleşmezse çok büyük sorun yaşarsın bknz köpeklerde sosyalleşme.

KediliBaba

Bir ilan açtın sahiplendirmek istedin bir geçici olarak vermek içşin ilanlar açtın artık kararını verdinmi evde sürekli peşinde gezsede odada durmasada havlasada senin yanındamı ömrünü dolduracak yoksa hep sorunmu olucak ona göre düşün kararını ver okullar açılınca ne olucak.