Yaş Mama Dışarıda Ne Kadar Bekler

3racha

Kedime felix Junior yaş mama koydum, ilk yaş mama koyuşumuz. Bütün paketi koydum, kendisi neredeyse 5 aylık. Kuru mamayı da keyfi istedikçe gider azar azar yer. Yaş mamada da böyle oldu. Tabaktaki mamayı oda sıcaklığında ne kadar bekletebilirim?

7 CEVAP

Pnrdogan

Kendinize felix gourmet gibi mamalar almayın bence içinde seker var. Aynı fiyata felicia konserve ve nutfi feline alabilirsiniz. Mama disarda çok beklerse kokusu kaçar kediniz yemez

Cankanac

1 gün durabilir dışarı da tamamını yiyemiyorsa,birdahakine yarısını verip yarısını da buzdolabında saklayabilirsiniz :)

sunnyv

Eski veterinerimiz de yeni veterinerimiz de kesinlikle tabağına koyduktan sonra yese de yemese de 3 saat sonra alın demişlerdi. Bütün bir gün beklerse zehirlenebilir. Konservenin tamamını koymak yerine 1/4 ya da 1/3 ünü koyup kalanın üzerine pudrasız eldiven ya da kapak geçirerek buzdolabında 3-4 gün saklayabilirsiniz.

Zaszczyt

12 saatten fazla tutmuyorum ben kapta, döküp yıkıyorum. Genelde bitmiş oluyor zaten 85 gramlık paket.

ssedef28

merhaba buzdolabına da koysanız 24 saat içerisinde açılan paketi tüketmesi gerekiyor. ben yarısını verip kalanını dolaba koyduğumda 24 saat bile geçmeden ertesi gün balık ve tavuk etlerinin rengi değişiyor kararıyor bozulmuştur diye direkt atıyorum

SevimliCadi

Mama kabında en fazla 5 dk duruyor, bizimkiler hemen silip süpürüyor. Ama bazen bahçedekilere de yaş mama koyuyorum; porsiyonlamasıdır, kedilerin gelmesini beklemesidir derken zaman geçiyor. Mama en fazla 1-2 saat duruyor kapta. Kalanını da buzdolabında 24 saatten fazla saklayamıyorum, ya bizimkiler yiyor ertesi günü ya da yemezlerse bahçedekilere veriyorum.

Bildiğim kadarıyla oda sıcaklığında, mama kabında birkaç saat durabiliyor. Sonrasında bakteri üremeye başlıyor. Kalan mamayı da hava almayan bir kapta, buzdolabında 24-48 saat arasında saklayabilirsiniz.

3racha

Pnrdogan

Aaa şeker içeriği olduğunu bilmiyordum bu markaların. Kızımızı sahiplendiğimiz dostumuz yıllardır kedi bakar şu an da 8 kedisi var o sahiplendirirken felix mama iyidir alabilirsiniz deyince hiç araştırmadan almıştık :( teşekkürler bilgi için bundan sonra dikkat edeceğim