Kedimiz Tirmaliyor İsiriyor Parcaliyor

Es1

Merhaba minik yavru kedimiz parcaliyor tirmaliyor isiriyor yavru oldugu icin mi böle yapiyor cunku baya canimizi yakiyor cokda hareketli duvara tirmaniyor
Diger kedimizi genc olarak sahiplenmistik hic tirmalamaz isirmaz agzina elimizi alir ama isirmaz yavru kedinin davranislari normalmidir acaba ve yemegini önune koyarken tisliyor mamayi agzina alip baska biyerde yiyor

13 CEVAP

riuhole

Bunu sizinle oyun oynamak için yapıyor olabilir ya da dişleri kaşındığı için ısırıyordur ya da mizacı biraz daha serttir bazı kediler oynarken ısırmaya tırmalamaya bayılır. Kediyi ne zaman sahiplendiniz sokaktan ya da barınaktan mı sahiplendiniz bunlar da kedinin size karşı davranışlarını çok etkiler henüz size alışmamış dolayısıyla tedirgin yaklaşıyor olabilir.

riuhole

Corona hastalığı ile ilgili bilgim var diyemem Allah muhafaza ölümcül olduğunu ve yavru genç kedilerde yaygın olduğunu biliyorum yalnızca. Veteriner hekiminiz açısından ise yapabileceğim tek yorum işinin ehli ve ilgili alakalı para canlısı olmayan biri ise güvenebileceğiniz olmasıdır. Gazı var derken buna hangi muayene yöntemiyle ulaştı, ultrason mu elle muayene mi nasıl bir yöntem izledi ve bu karara ulaştı, sizin aklınıza yattı mı bir haftadır şişlikte bir değişiklik oldu mu, kullandığınız probiyotik kedinizin gaz çıkarabilmesine yardım etti mi bunları gözlemlemelisiniz.

Es1

Biz en iyisi baska veterinere goturelim eliyle muayne etti burnuna bakti bukadar test ultrasn hic birini yapmadi 3gundur kullaniyoruz fakat bi degisiklik yok karni sis hâla tesekkurederim ilginiz icin

riuhole

rica ederim umarım çabucak düzelir minik

Melisaruk

Benim 3 aylık kedim 1 aydır enfeksiyonluymuş, kanlı ishali başladı. kan tahlili yapıldı,1 hafta vitamin ve antibiyotik tedavisi gördü ve deli para bayıldım. Tedavi bittikten 2 gün sonra tekrar kanlı ishal başladı. Başka bir veterinere götürdüm. Tekrar kan tahlili yapıldı. Bazı değerleri normale dönmüş ama tam iyileşememiş. Başka bir tedaviye başladık.2 ilaç verdi ve onula beraber diyete başladık. Eğer yine geçmezse Corona olabilir dediler. Bunun için dışkı muayenesi yapıyorlarmış. Bence siz başka bir vet.e götürün. Belki paraziti çoktur o yüzden karnı şiştir. Bilemiyorum.

Es1

Bugun göturucez insallah bizimki ishal degil ama karnina dokundurmuyor veteriner elle muayne etti iste 150tl bayildik ciktik hicbiseyde yapmadi tesekkur ederim ve sizede cok gecmis olsun insallah corona degildir bian önce toparlanir

Melisaruk

Haber edersiniz sonucu bakalım ufaklıgın nesi varmış.. Çok teşekkürler, umarım hepimizin hasta yavruları iyileşir..

Es1

Merhaba kedimizin coronasi yokmus poposuna cubuk gibi bisey soktular ultrason alindi fakat bu ilerki donemlerde olmiycagi anlamina gelmiyormus diger veterinerin dedigi gibi gazi varmis birazda kabiz dedi ben kakasina bakiyorum kabiz degil aslinda yapadabiliyor gunde 2 kez cikiyor kahverengi ne sert ne yumsak ama ole diyosa oledir sizin yavrucak nasil oldu

Melisaruk

Çok sevindim corona olmamasına. Yaa kıyamam kabız mı olmuş.. :) Bol bol su içsin.
Bizimkinde değişiklik yok 2 gün iyiyse diğer günler kanlı ishali devam. Salı günü tekrar gideceğiz ilaçlarımız bitince. Aşıları yapılacak. Keyfi yerinde iştahı da var ama kan bitmiyor :/

Es1

Sahil de bulunmus sokak kedisi ama cins kedi gibi birde birsey sorayim size bu yavrumuzun karni sisti corona dan supelendik veterinere goturduk gazdir dedi probiyotik verdi ama tahlil yapilmadan corona olup olmadigi anlasiliyormu ? Bilginiz varmi konuyla ilgili degil ama

Es1

1hafta oluyor komsumuz bulmus bizimde oglumuz var siz bakarmisiniz dedi aldik maddi durumu olmadigi icin

Balimbesiktas

corona hastalığının belirtisi nedir. bunu ilkkez duyuyorum.

Es1

Keyfi yerindeyse iştahida iyiyse düzelir diye ümid ediyorum inşallah biran önce iyileşir