Kedim Aşırı Tüy Döküyor

lolaas

Kedim yaklaşık 6 aylık ve şuan çok fazla tüy döküyor maması royal canin ne yapacağımı bilmiyorum her yerde tüy var ne kadar temizlesemde bazen ağzıma vs kaçıyor mama değiştirmeli miyim yoksa vitamin vs kullanmalı mıyım önerilerinizi bekliyorum teşekkür ederim şimdiden

10 CEVAP

Cankanac

Bu her kediye göre değişiklik gösteren bir durum kedinize göre seçmelisiniz benim kedime iyi gelen size iyi gelmeyebilir benim şu an ki tercihim acana herkes bu konu da farklı düşüncelerde ben de çok arada kalmıştım uzun süredir proplan kullanıcısıyım artısını veya eksisini görmedim fakat içeriği beni endişelendirdiğinden sebep acanaya geçiş yapmayı düşünüyorum eskiden de kullanmıştım uygun porsiyonda verilirse sorun olmayacağını düşünüyorum artı olarak yaş mamaya çok önem veriyorum kediler az su tüketen canlılar ve onlara sürekli kuru gıda veriyor olmamız beni düşündürüyor açıkçası,siz de beslenmesini çeşitli hale getirirseniz çok iyi olur yaşı küçük ev besinlerinden sağlıklı olanları tatmasına izin verin derim :)

Cankanac

Merhaba bu sıralar tüy dökümü zamanları artış olması normal en önemli adım günde 2 defa taramak bu şekilde kontrole alabilirsiniz furminatör taraklar da bu konuda oldukça iyi hafta da 1 defa onunla tarayabilirsiniz artı olarak bol taze temiz su bulundurun biofeline tüy damlası da bu süreçte kullanılabilir :)

Cankanac

Royal canin yerine daha temiz içerikli mamalara da bakabilirsiniz mama da tüy konusun da önemli bir etken

lolaas

@Cankanac hangi mamayı önerirsiniz acaba ben araştırdım ama çok arada kaldım

lolaas

@Cankananc aynen annem her gün kedi kuru mama yiyor üzülüyorum acaba sıkılmıyomudur diye düşünüp yağsız tuzsuz tavuk haşlayıp veriyor bende bozita,sanabelle ve britcare arasında kaldım acana biraz fazla pahalıymış gibi geldi zaten sanırım yurtdışında farklı bi firma satın almış içeriği değişmiş diye okumuştum bu sitede

Cankanac

Dediğiniz markaları kullanmadım fakat bu sitede beğeniliyor kedinize iyi gelirler umarım acana konusun da ben içeriği değişse de diğer markalara göre daha iyi buluyorum yarı yolda bırakmaz umarım :)

lolaas

@Cankanac umarımm her şey gönlünüzce olsun

Cankanac

@lolaas teşekkür ediyorum sizin de :)

Pnrdogan

RC tavuklu ve tüy döker. Aynısını yaşadım hills ton balikli almıştım durmuştu dökülmesi. Ayrı olarak balik yağı ve biotin damlası da vermiştim. Balik yağı vets plus , biotin damlası supravet

lolaas

@Pnrdogan o zaman hillse mi geçeyim eğer kesimde herhangi bi sorun yaşamazsam devam edeyim hillse teşekkür ederim öneriniz içu