Kedim Az Mama Yiyor?

Mls2

Kedim 10 aylık bu zamana kadar 3-4 marka değiştirmeme rağmen hâla 50-55 gram ancak kuru mama yiyor normal midir

3 CEVAP

simbakedi

mamanızın paketinde kilosuna göre günde ne kadar yemesi gerektiği yazıyor, oradan kontrol edin derim. @Cankanac'ın dediği gibi 50-55 g az değil çünkü genel olarak mamalarda. Ayrıca kısır değilse kızgınlık dönemlerinde de iştahları azalıyor. Kısırlaştıktan sonra artıyor iştah genelde durdurmak zor oluyor :D

Cankanac

Kaç kilo acaba kediniz 55gr kuru mama az değil çünkü ve 10 ay için biraz fazla mama değişimi yapmışsınız gibi geldi tek sebebiniz buysa dilerseniz tek bir mamayla devam edin kısa süre aralıklarla mama değişimini fazla yapmak kedinize zarar verebilir bilginiz olsun :)

Pnrdogan

Çok fazla mama değişimi yapmayın lütfen. Kedim 1 yaşında ben 2 kez değişim yaptim