Arkadaşlar Kedim Hergun Tüy Yumağı Kusuyor Ve Yatağa İşiyor Bu Durumu Yaşayan Oldumu

Bir haftadr kedim günde bir defa tüy yumağı kusuyor ve yatağa işiyor birazda ishal gibi malt hiç kullanmadk şimdiye kadar geçen hafta yatağa isedigi icin vete götürdüm üç igne ve antibiyotik verdi kusmalar bundan olabilirmi

3 CEVAP

Mslna01

Merhaba, tüy kusması malt vermediğiniz içindir o tüyler birikir ya kusarak atar ya dışkı ile ve bunları atamazsa birikir bağırsakta tıkanıklik olur ameliyat olması gerekir mutlaka bir malt kullanimiza başlamanız gerek yoksa midesi de hasta olmaya başlar

lwb

antibiyotik ağır geliyor olabilir, mide koruyucu da isteyin yanına. kedim antibiyotik kullanırken kusmuştu, bu yüzden mide koruyucu istemiştik ve kusması kesilmişti.

tüy yumağı sürekli kusuyorsa ciddi midesinde birikmiş demektir, onu da hekiminize danışın. kliniklerde bulunan özel maltlar oluyor, hekimin yönlendirmesiyle onlardan kullanmanız daha doğru olcaktır.

Pnrdogan

Malt kullanın vets plus oneririm. Ben ayrıca kedi çimi de alıp ektim her gün yer hiç kusmadi. Yatağa işeme durumu dikkat çekmek için olabilir kızgınlıktan olabilir