Siz Kısır Kedinize Hangi Mamayı Kullanıyorsunuz

Tuanaalsk

Arkadaslar hangi mamayı kullanıyorsunuz ve içiniz rahat mı ben hillsten ndye gectim ama az önce bir yorum okudum nd böbrek hastalığı yapıyor diye gercekten ne vereceğimi sasırdım

9 CEVAP

Mslna01

Ben felicia kısır somonlu kullanıyorum

cemre5858

ben brit care kısır tavşanlı kullanıyorum. protein oranı n&d'den daha düşük, bu nedenle böbrek sorunu yaşamayı diye bu mamaya geçtim. veterinerim de bu mamayla devam etmemi tavsiye etti.

ilaydacakir

Nd az tahıllı somonlu portakallı kısır mamayı kullanıyoruz. Protein oranı yüksek mamalar özellikle erkek kediler için öyle bir risk oluşturabiliyor sanırım birkaç yerde de okumuştum. Benimki dişi ve paketin arkasındaki ölçüye uyarak veriyorum 1.5 yıldır bi sıkıntı yok 🧿. Arada brit care haircare mama alıp ikisini karıştırıp veriyorum tüylerine gerçekten çok iyi geliyor. Eğer nd bu şekilde sürekli zamlanmaya devam ederse komple Brit’in kısır mamasına geçeceğim sanırım

Carnivet kısır balıklı kullanıyoruz biz

Tuanaalsk

Bende mi brite geçsem diye düşünüyorum veterinerlerde inatla hilss nd takıntısı var brit kaliteli değil diyorlar ne yapacağımı şaşırdım

ilaydacakir

Brit’in içeriği güzel bence yani. Veterinerlerin çoğu anlaşmalı olduğu kendi kliniğinde sattığı mamaları ısrarla öneriyor yani bu bilinen bi gerçek maalesef. Bana veterinerimiz En iyi mama diye bir şey yok her kediye her mama farklı etki gösterebilir biri orijen verir kedisi hastalanır diğeri ucuz mama verir 30 yıl yaşar. Mamaları deneye deneye kediyi gözlemleyip seç. Demişti bana. Hills falan hepsini denedim ben. Tüylerini, kakasını falan gözlemledim. Çoook kaka yapıyorsa da mesela o mama ona yaramıyormuş falan gibi bir sürü şey var.
Brit care bazı kedilerde ishal yapabiliyor diye duymuştum ama küçük paketle deneme yap eğer geçeceksen

yumik

Ben natures variety tavuklu veriyorum çok memnunum. Brit care urinary veriyodum ishal yapınca değiştirdim. İshal olmasa değiştirmezdim içeriği güzel.

Tuanaalsk

Peki iki farklı mamayı karıştırıp vermek hakkında ne düsünüyorsunuz

KimJeongguk

2 senedir N&D kullanıyoruz kısır mama olarak. Somonlu portakallısını kullandık ve şuanda Tropical serisinden kuzu etlisini kullanıyoruz.