Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Kedimi yıkamak istiyorum

aslitopucar
aslitopucar

2268


Kedilerin yıkanmaması gerektiğini biliyorum anan malum havalar çok bunaltıcı ce sıcak kedimde sürekli serin yerlere banyoya yatıyor bunaldıpını hissedebiliyorum hiç bi kimyasal (şampuan vs.) kullanmadan suyla yıkasam bi sıkıntı olur mu ?


13 Cevap

melissatmc
melissatmc

353


Ben yapmamanızı tavsiye ederim, çünkü sudan korkup (eğer seviyorsa orasını bilemem :) ) sizin canınızı ve kendi canını yakabilir. Siz onun serinlemesi için bu işe kalkışmış olsanız da o tedirgin olup oradan kurtulmak isteyecektir.. :)


enverberk
enverberk

1062


sakınn!!!


enverberk
enverberk

1062


kendi şampuaniniz onun derisini zedeler siz kediler icin sampuan alim


Heiter
Heiter

115197


Lavaboya tıkaç takıp az bir miktar su doldurun. Eğer kendisi isterse girer serinlemek için fakat öyle olacağını hiç sanmam. Kediler ekseriyetle nefret eder sudan. Ben de isterdim kedimin öyle komik videolardaki gibi lavaboya girip akan suyun altında mayışmasını ama hayaller ve gerçekler...


Darwincan
Darwincan

2379


Okuduklarımdan hareketle veterinerden de izin alarak tabii ki kedimizi yıkadım. Yılda iki kez mevsim geçişlerinde aşıları bitmiş kedilerin yıkanabilecegini okudum bir çok yerde. Kararımı verdim işe koyuldum. Aylardır akan sudan korkmamayı öğrettim. Yine de kovadan dökerek yıkamayı tercih ettim. Bebe şampuanı kullandım. Ben rahat olursam onun da rahat olacağını bildiğim için ikimizin de sakin bir anını kolladım. Yine de 1 gün önce tırnaklarını güzelce kestim. Seve seve, konuşa konuşa, tatlı tatlı yıkadım. Abartmadım çok. Kulaklarına çok dikkat ettim şu kaçırmamak için. Bir de en son şampuan artığı kalmasın diye organik elma sirkeli suyla duruladım. Ohhh mis oldu oğlum.Normalde veteriner gözünü silerken bile tırnak, diş allah ne verdiyse dalan Darwin efendi ne kaçtı ne de tırnakla dişle girişti. Sakin ve şaşkın, karşı koymadan bir güzel yıkandı. İyice kurulayıp tarayınca ışıldadı resmen. İzmir sıcaklarından sonra iyi gelmiş olmalı ki o gün uzuun uzuun uyudu. Tüy dökümü biraz daha azaldı, tüyler kadife gibi oldu. Yine de elbette her kedinin karakteri ve ailesi ile arasindaki ilişki dinamiği farklıdır mutlaka. Bana sorarsanız onu en iyi tanıyan sizsiniz, bu konudaki en doğru karar sizinki olacaktır. Yıkamaya karar verirseniz bol şans.


aslitopucar
aslitopucar

2268


Teşekkür ederim @darwincan bizde aydındayız malum aydın sıcakları bunaldığını hissedebiliyorum bebek şampuanı alıp hazır hissettiğinizde yıkayacağım korktuğum şey hasta olup olmaması konusundaydı karma iç dış parazitler oldu bu ayın 15indede kuduz aşısı var


Gul36
Gul36

112990


Yıkamak yerine elinize su alıp tüylerini, patilerini ıslatın derim. Yıkayacaksanız da sadece suyla yıkayın. Sırılsıklam haldeyken esintide kalmasına izin vermediğiniz sürece bir sorun olacağını sanmıyorum bu sıcaklarda. Ben bazı zamanlar sprey şişesine su doldurup azıcık biberiye ve lavanta yağı damlatıyor, kulaklarına gelmeyecek şekilde sıkıp okşuyorum. Deneyebilirsiniz.


aslitopucar
aslitopucar

2268


Biberiye ve lavanta yağı ne işe yarıyor @Gul36


aslitopucar
aslitopucar

2268


Biberiye ve lavanta yağı ne işe yarıyor @Gul36


Gul36
Gul36

112990


Sakinleştirici etkileri var, tüyleri güzelleştiriyorlar ve hoş koku bırakıyorlar. :)


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
344 Görüntüleme
13 Cevap
1 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor