Kedimi yıkamak istiyorum
89 TL ve üzeri tüm siparişlerde kargo bedava!
İsterseniz kapıda nakit veya kredi kartıyla ödeyin.
Ürünleri 15 gün içerisinde ücretsiz iade edebilirsiniz.
petlebi logo
SİPARİŞ & DESTEK

0850 255 10 01

Kedimi yıkamak istiyorum

aslitopucar
aslitopucar

2268 Puan

Kedilerin yıkanmaması gerektiğini biliyorum anan malum havalar çok bunaltıcı ce sıcak kedimde sürekli serin yerlere banyoya yatıyor bunaldıpını hissedebiliyorum hiç bi kimyasal (şampuan vs.) kullanmadan suyla yıkasam bi sıkıntı olur mu ?


13 CEVAP

melissatmc
melissatmc

353

Ben yapmamanızı tavsiye ederim, çünkü sudan korkup (eğer seviyorsa orasını bilemem :) ) sizin canınızı ve kendi canını yakabilir. Siz onun serinlemesi için bu işe kalkışmış olsanız da o tedirgin olup oradan kurtulmak isteyecektir.. :)


enverberk
enverberk

1064

sakınn!!!


enverberk
enverberk

1064

kendi şampuaniniz onun derisini zedeler siz kediler icin sampuan alim


Heiter
Heiter

115202

Lavaboya tıkaç takıp az bir miktar su doldurun. Eğer kendisi isterse girer serinlemek için fakat öyle olacağını hiç sanmam. Kediler ekseriyetle nefret eder sudan. Ben de isterdim kedimin öyle komik videolardaki gibi lavaboya girip akan suyun altında mayışmasını ama hayaller ve gerçekler...


Darwincan
Darwincan

2484

Okuduklarımdan hareketle veterinerden de izin alarak tabii ki kedimizi yıkadım. Yılda iki kez mevsim geçişlerinde aşıları bitmiş kedilerin yıkanabilecegini okudum bir çok yerde. Kararımı verdim işe koyuldum. Aylardır akan sudan korkmamayı öğrettim. Yine de kovadan dökerek yıkamayı tercih ettim. Bebe şampuanı kullandım. Ben rahat olursam onun da rahat olacağını bildiğim için ikimizin de sakin bir anını kolladım. Yine de 1 gün önce tırnaklarını güzelce kestim. Seve seve, konuşa konuşa, tatlı tatlı yıkadım. Abartmadım çok. Kulaklarına çok dikkat ettim şu kaçırmamak için. Bir de en son şampuan artığı kalmasın diye organik elma sirkeli suyla duruladım. Ohhh mis oldu oğlum.Normalde veteriner gözünü silerken bile tırnak, diş allah ne verdiyse dalan Darwin efendi ne kaçtı ne de tırnakla dişle girişti. Sakin ve şaşkın, karşı koymadan bir güzel yıkandı. İyice kurulayıp tarayınca ışıldadı resmen. İzmir sıcaklarından sonra iyi gelmiş olmalı ki o gün uzuun uzuun uyudu. Tüy dökümü biraz daha azaldı, tüyler kadife gibi oldu. Yine de elbette her kedinin karakteri ve ailesi ile arasindaki ilişki dinamiği farklıdır mutlaka. Bana sorarsanız onu en iyi tanıyan sizsiniz, bu konudaki en doğru karar sizinki olacaktır. Yıkamaya karar verirseniz bol şans.


aslitopucar
aslitopucar

2268

Teşekkür ederim @darwincan bizde aydındayız malum aydın sıcakları bunaldığını hissedebiliyorum bebek şampuanı alıp hazır hissettiğinizde yıkayacağım korktuğum şey hasta olup olmaması konusundaydı karma iç dış parazitler oldu bu ayın 15indede kuduz aşısı var


Gul36
Gul36

113141

Yıkamak yerine elinize su alıp tüylerini, patilerini ıslatın derim. Yıkayacaksanız da sadece suyla yıkayın. Sırılsıklam haldeyken esintide kalmasına izin vermediğiniz sürece bir sorun olacağını sanmıyorum bu sıcaklarda. Ben bazı zamanlar sprey şişesine su doldurup azıcık biberiye ve lavanta yağı damlatıyor, kulaklarına gelmeyecek şekilde sıkıp okşuyorum. Deneyebilirsiniz.


aslitopucar
aslitopucar

2268

Biberiye ve lavanta yağı ne işe yarıyor @Gul36


aslitopucar
aslitopucar

2268

Biberiye ve lavanta yağı ne işe yarıyor @Gul36


Gul36
Gul36

113141

Sakinleştirici etkileri var, tüyleri güzelleştiriyorlar ve hoş koku bırakıyorlar. :)


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 391 Görüntüleme
  • 13 Cevap
  • 1 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 9605 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR