Kısırlaştırma Hakkında

iamcanss

Herkese merhaba, 2.5 yaşında british kedim var güncel fiyatlardan dolayı anca aşılarına zaman bulabildim ve 2 karma aşısını yaptırdım, önümüzdeki haftada da kuduz yaptırıcam. Geçen yıldan beri iki ayda bir kızgınlığa giriyor . Sizce yaşı itibariyle bu durum kedime çok zarar verdi mi? Yani neredeyse 1 yaşından beri her iki ayda bir kızgınlığa giriyor. Şuanda da kızgınlıkta ama veterinerimiz aşılardan sonra kısırlaştırmayı önerdiği için bekletmek zorunda kaldım. İki ay içersinde kısırlaştırıcam inşallah. Sizin böyle bi durumla alakalı bilginiz var mı veya ne zaman kısırlaşmamış kedide kist yapmaya başlar

3 CEVAP

Sabisim

Zamanı bilmiyorum ama evet sürekli kızgınlığa girdiği için rahim kist ve iltihap yapmaya başlayabilir. Hem sürekli kızgınlık stresi yaşaması onun için iyi bir şey değil. Bencede bir an önce kısırlaştırın hem kediniz rahat etsin hemde siz edin.

iamcanss

Hiç çiftleştirmedim de çünkü ortalık cins kedi satıcıları dolu böyle bir günaha ortak olmak istemiyorum sokaklarda görüyoruz para için neler yapıyorlar

edakaramel

bazı veterinerler anneliği yaşasın öyle kısırlaştırın diyor ama bence yanlış heleki kediniz cinsse. ben kedimi 2 yaşında kısırlaştırdım maddi açıdan zorluk yaşadığım için. sizin kediniz gibi her ay kızgınlığa girmesine rağmen çok şükür kist falan oluşmadı. tabi kediden kediye değişir bu durum. bence hemen kısırlaştırın