Her Scottish Fold Ağrı Çeker Mi?

10 aylık scottish fold cinsi kedim var çok üzülüyorum acı çekiyor mudur diye düşünmekten kahroluyorum

6 CEVAP

ilaydacakir

Bi sıkıntı olmadan takviye kullanmak daha iyi işte. Benimki de çok hareketli şu an eklemleri kemikleri sağlıklı ama ileride bir şey olmasın diye veteriner başlatmıştı.
Keşke tüm kediler hep sağlıklı olsa ne ağrıları ne sızıları olsa ya içim gidiyor 😫

ruzgisim

genel durumu iyi olan scottishlerde gündelik hayatını etkilemeyecek derecede oluyorsa oluyodur.Veterinere kendi kedim icin sormustum var ama genel hayatını etkilemez demişti her scottishde var sanırım ama bu rahatsızlık ben de aynı sizin gibiyim :(

ilaydacakir

Benimki de Scottish kırması gerçekten sürekli aklıma geliyor üzüntüden mahvoluyorum. Hep bu tür için önyargılıydım hastalıklı yavruları eşya gibi alıp acı çektiriyorlar diye. Fakat bu önyargımın sonucu olarak benim de pat diye scottish bi yavrum oldu.
6. ayından beri glukozamin takviyesi kullanıyorum ekstra vitaminler de kullanıyorum. Bu takviyeleri de böyle internet sitelerinden almak yerine zoovital gibi biraz daha ecza markalarından alıyorum veterinerden falan. Bu trndyl pet sitelerindekiler falan pek etkili şeyler değil çünkü 🥲
Kısacası glukozamin takviyesi kesinlikle şart. Her türlü eklemlere iyi gelebilecek şeyleri araştırarak en azından riskleri düşürebiliriz 🥹

Bizim veterinerde bu sağlıklı acı çekenlerin kuyruğu bile semsert olur sizin kedinizde bir problem yok demişti

takviye gıda vermenizi tavsiye ederim yumurta kabuğu tozu ve glukozamini mamalarına karıştırarak verebilirsiniz ben kedilerimi 4 günde bir yaş mama + kemik ilik suyu ile yaptığım mamalarımdan veriyorum kış geldiği için soğuklarda eğer ağrıları var ise daha çok sızlamaya başlar ve hareket etmekde zorlanabilir sürekli sıcak yerler arayabilir burdan anlarsınız ağrı çekip çekmediğini