Kedilerimde İshal Var Ve Gözlerinde Beyaz 3 Göz Olayı Görünüyor

Tubayy

Merhaba lütfen birisi yardımcı olsun anlayan kedi buldum sokakta hamileydi o halde bırakmak istemedim doğum yaptı sahiplendirdiğim yavrularda var ama ishal var yavrularda iç parazit yapıldı 5 gün önce bide malt vermiştim 4 gün önce. İştahları yerinde oynuyorlar filan ama ishal geçmedi gözlerin de o 3 göz olayı da görünüyor ben artık dayanamıyorum veterinere götürecek cidden durumum yok 4 tane kedi durum bu antibiyotik ver diyorlar çocuk antibiyotiği ama ben kafama göre böyle birşey yapamam lütfen bilen ilgilenen birisi yardımcı olabilir mi ? Burası son çarem😔

8 CEVAP

gozdeeegl

sanirim malt icin biraz erken (yavru maltlari da var ama genel olarak 5-7 ay civari baslanmasi tavsiye ediliyor diye biliuorum)
Haricinde sut verdiyseniz o da yapmis olabilir dokunuyor midelerine
Yavru kedileri olan arkadasima attim bagirsaklari bosalinca geciyor dedi kendi deneyiminden yola cikarak. gecen gun emziren kedisi feci ishal olmustu, yavrulari da benzer sekilde yani annelerini emiyorlarsa bu da etkilemis olabilir. bunlar aklima gelenlerdi umarim duzelir❤️

Tubayy

Teşekkür ederim evet hala annelerini emiyorlar şimdi tarihe baktım 4 aylık olmuşlar bugün annesi emzirmek istemiyor ama şuda var evde yetişkin bi kedim var onun gözünde de aynısı vardı onu götürdük ciğerleri dolmuş dediler 3 gün iğne olmuştu ondan geçmiş olabilir mi diye de düşündüm aklımda deli sorular ve aşırı korkuyorum ya bişey olursa diye iyilik yapalım dedim benim yüzümden ya ölürlerse diye diye korkuyorum.

aslihan_e

Pirinç lapası yedirin. Kendileri yerlerse tavuk göğsü ile haşlayıp verin yemezlerse pirinci biraz sulu kalacak şekilde haşlayın, robota muhallebi olana kadar çektirin, un süzgecinden geçirin ve şırınga ile yedirin.

aslihan_e

Biraz da zencefil çayı içirmeye çalışın, o hem ishale iyi geliyor hem bağırsaklarda virüs varsa bırakmaz. Acı diye biraz zor içerler. Başka bir şeylere karıştırıp verebilirsiniz. Yavrulara bu süreçte yaş mama yedirmeyin. Benim hasta ve ishal kedime sadece çiğ hamsi iyi geliyor. Hem bağışıklığını yükseltiyor hem düşük yağ içerdiği için ishalini geçiriyor. Zencefil çayını mutlaka içirmeye çalışın.

gozdeeegl

@Tubayy 3.goz kapaginin gorunmesi var dogru anladiysam. farkli sebepleri olabilir ama diger kedinizde enfeksiyona bagli degilse yavrulara bulasacagini sanmiyorum hani kendi organiyla alakali bir sorundan dolayi tetiklenip 3.goz kapagi dusmus cunku. kendinizi suclu hissetmeyin sizden bagimsiz bir durum sonucta. Buyuk kedi haric diger kedilerinizde goz ve ishal olayi enfeksiyona bagli olabilir

Tubayy

Pirinç ve tavuk verdim ishal devam ediyor malesef puding gibi yapısı. Enfeksiyon ise napıcam bilmiyorum: Gebze deki vahşeti biliyorsunuz oradaki barınağa götürüp kontrol ettirsem güvenmiyorum da tam bi çıkmaz

Tubayy

Pirinç ve tavuk verdim ishal devam ediyor malesef puding gibi yapısı. Enfeksiyon ise napıcam bilmiyorum: Gebze deki vahşeti biliyorsunuz oradaki barınağa götürüp kontrol ettirsem güvenmiyorum da tam bi çıkmaz

aslihan_e

Probiyotik ve zencefil verin mutlaka. Önce zencefil, ondan 2 saat sonra probiyotik içirin. Bağırsakta kötü bakteri, virüs kalmaz.