Neden Yapıyor

negatipol

Arkadaşlar bizim ufaklık yine yaramazlık peşinde. Daha bu sabaha kadar her zaman yerine yaptığı tuvaletini bugün halıya yapmış. İdrarını kapının arkasına yapmış. Bende işteyim. Neden böyle yapıyor anlamıyorum. Uzun zaman sonra nöbetime geldim acaba evde yokum diye mi böyle yapıyor. Evdekilerde perişan. :(

10 CEVAP

Cathorn

kumu temiz olmayabilir

riuhole

Kumunun genel temizliği yani her yapışından sonra parçalanıp kalan partiküllerin yoğunluğu da kumu kirletir. Kumu ayda bir defa tamamen atmanız gerekebilir. Siz evde olmadığınızda ilgilenen kimse yoksa size de sinirli olabilir.

aleynacamgoz

Büyük ihtimalle bi şeye tepki için yapıyordur, belki de dediğiniz gibi evde olmadığınız için olabilir size trip atıyodur bi nevi :) Ya da eve bu aralar fazla misafir falan geldiyse onlardan rahatsız olmuştur tepki veriyordur, bi sürü sebebi olabilir ama bu tarz bi şeydir mutlaka :)

ardaoguzz

eğer evin biyerine çok kokulu çişini yaptıysa kızgınlık dönemine girmiştir yani çiftleşme

enverberk

çiftleşme dönemine girmiş o zaman

negatipol

Daha 2,5 aylık kızgınlık dönemi olamaz. Kızdığı şey biz miyiz anlamıyorum bir türlü. Bildiğiniz isyan çıkarmış evde.

negatipol

Kedim 2,5 aylık

negatipol

Her tuvaletinden sonra özellikle temizliyoruz

İlgisiz kaldığı için olabilir ayrıca daha çok küçük bu tarz şeyler olabilir :) Stresli , hasta veya çok ilgisiz kalmadıysa kakasını kumuna koyup ona üstünü kapattırın o mesajı alır. Birde bir iki damla amonyak damlatın kumuna, evi de sirke ve karbonatla silerseniz daha iyi olur deterjan kokuları olan yere idrar yapabiliyorlar birde zararlı zaten yalar falan.

Heiter

Tuvalet sayısını ve kumun derinliğini artırmanızı tavsiye ederim. Denemekten zarar gelmez. Bakarsınız olumlu sonuç alırsınız. Bir de, evvelden idrarını yaptı yerdeki kokuyu mutlaka giderin çünkü tekrar gidip yapacaktır.