Kedime Kilo Aldırmak İstiyorum

Ecemnur6

Merhabalar, 11 aylık Scottish fold cinsi dişi bir kedim var. 2.400 gr. Genelde uyuyup uyandıktan sonra yemek yiyor ama fazla da bir iştahı yok. Mama olarak proplan kullanıyorum. Tüy sağlığı için olan vitamin hapı kullanıyorum ve 2 günde bir macun veriyorum. Daha hiç yaş mama yemedi.Sağlıklı bir şekilde nasıl kilo aldırabilirim?

2 CEVAP

riuhole

Sağlıklı kilo alımından önce sağlıklı mama kullanımı şart. Proplan almak yerine Acana, N&D, Orijen gibi markaların balıklı mamalarını deneyin. Tüy sağlığı vitaminine gerek kalmayacaktır içeriğinden dolayı. Kilo aldırma yöntemini kendi kedime uyguluyorum ameliyat sonrası toparlanabilmesi için, yarım konserve yaş mamayı kuru mamasıyla karıştırıyorum. Kuru mamadan daha çok yemiş oluyor ve yemeğe teşvik ediyor. Yaş mamada ise gimcatin filet yaş mamalarından balık içerikli olanları kullanıyorum. Tavuk içeriğinden mümkün oldukça kaçının çünkü yaz aylarında aşırı tüy dökümü ve mantara neden oluyor. Proplan iyi bir mama değil.

Ecemnur6

Çok teşekkür ederim