Kedim Duvar Kağıdı Yiyor

1- Nasıl vazgeçirebilirim? Sebebi ne olabilir 5,5 aylık dişi, rahatsızlığı yok, aşıları tam. (Dümdüz yaramaz olduğu için yapıyor bence ama... :D)

Yediği yerlere kolonya sıkarak geçici çözüm buldum kokusundan kaçıyor ama kalıcı çözüm lazım mahvetmiş köşeleri.

2- Duvar kağıdının zarar gören yerlerini nasıl onarabilirim? Ev kira.

2 CEVAP

sunnyv

Magnezyum ya da demir eksikliği olabilir. Kan değerleri normal ise daha çok oyun oynatarak yaptığı eylemden uzaklaştırabilirsiniz. Evden çıkarken duvarları yeniletip çıkarsınız ya da depozitodan düşersiniz. Kolonya kedinizin solunum yollarına verebilir.

aslihan_e

Kediler karton kutuları kemirerek diş kaşımayı seviyorlar, sizinki de o amaçla yapıyor olabilir. Biz bir ara sırf çiğnemek istiyorlar diye karton kutu koyuyorduk önlerine, bizimkiler sadece dişlerdi. Siz de karton kutu koyun isterseniz, yiyeceğini sanmam, onu parçalamakla uğraşır. Ulaştığı yerlere zencefil tozunu biraz yağ ile duvar kağıdının üstüne sürebilirsiniz, acı biber yemiş gibi oluyorlar. Kedilere faydalı, zararı yok.