Bıyıklı Kedim Sokaktan Evimize Geldi Ama Uysallaşmiyor Hala Korkuyor Nasil Uysallaşır?

cngzhnhh

Ve kendini sevdirmiyor hic

4 CEVAP

KediSORUN

Benimde kesim var 2 yıl önce sokaktan evimize getirmiştim o sıralar hiç benimle ilgilenmiyordu kendini sevdirmiyor ve tırmalıyordu ama şimdi çok yakınız.
Ona mamasını koklatın yanına kadar geldiğinizde korkuyor ve mamayı koklamıyorsa önemli değil önüne doğru atın kedi mamayı yerken biraz daha kediye yaklaşın kedi yaklaştığınızı fark etmesin bir kaç kere yapın kediye yakınken avucunudaki mamayı yemesini sağlayın avucunuzdaki mamayı yemek ona biraz daha güven verecektir kediniz yavruysa boynundan hafifçe incitmeyerek ( anne kedilerin tuttuğu gibi ) tutun kedinin ayakları aşağı doğru sarkmasın diye bacaklarınınhafif arka kısmından kaldırın tamam şimdi onu kucağınıza alın ama hala ensesimi bırakmayın 10 saniye kadar bekleyin ve kedinin ensesini bırakın kediyi narince Sevin kulaklarının arkasını sevmeyi onu rahatlatır bu sırada uyuyabilir ama uyumazsa ona elinizde mama vermeye devam edin

Muzeyyennb

Alışması zaman alacak. Çünkü alisik olmadigi bir yer. Ve korkup kendini sevdirmemesi normal. Biraz zaman gećmesi lazim bu zaman sirasinda onunla ilgilenmelisin . Bol şans

septikbaykus

Çözüm basit : Sabır

cngzhnhh

Sinirli bir kedim var o bile az da olsa kendini sevdiriyor o da korkuyor ama, bu biyikli dediginiz gibi zamanla alidacak galiba.