Kedim Kumunun Dışına Yapıyor Yardım

DEMET92

Arkadaşlar yaklaşık bir aylık olan küçük bir kedim var sokaktan aldım iki gün önce kumuna koydum ama gidiyor dışarı halıya yapıyor :(
kumuna da gidip yatıyor oyun oynuyor kumunda. ne yapacağım söyler misiniz?

9 CEVAP

Balimbesiktas

halıya yaptığı kakasını kumuna atın ve koklatın. hatta patisiyle kumla kapatmayı gösterin. bikaç kez yaptıktan sonra anlayacaktır oraya yapması gerektiğini.

Balimbesiktas

zaten daha çoooook küçük. kedilerim o dönemde altlarında serili olan çarsafa yada kumaşa yapmaya başladıkları için kedilerimden bir tanesi bunu hobi edinmiş durumda..
bulduğu ve hoşuna giden poşet içlerine, temiz bulduğu çarşaflara yada benim giysilerime itinayla işer ve üzerini kapatma hareketi bile yapar.

yanii o eğitilmek için zaten çok küçük . biraz sabır ve sevgi

Miniminimini

Bi gazete sayfasindan kum icerisine kucuk parcalar halinde serpistirin bu sekilde daha rahat alisacaktir.

Miniminimini

Arkadasima veteriner tavsiye etmisti. Gazete kagitlarini koparip avcunuzda hafif bukup icine atin kumun, oyun oynarken kuma alisiyorlar.

Miniminimini

Rica ederim umarim olur :)

DEMET92

PATİSİYLE KUMUNU KAZDIRIYORUM BEN ONA GÖSTERMEK İÇİN PARMAĞIMLA KAZIYORUM YOK YİNE GİDİYOR DIŞINA YAPIYOR :) TEŞEKKÜR EDERİM

DEMET92

teşekkürler arkadaşlar :)

DEMET92

bunu yeni duydum nasıl bir etkisi oluyor acaba ?

DEMET92

hemen deneyeceğim bu akşam :) teşekkür ederim