Köpeğim Beni Kullanıyor

Enzoletta

Köpeğimi yaklaşık 8 ay önce sokakta tasmalı bulduk, sahiplendim, 6yaşlarında terrier , benden önce kaç aile değiştirdi nasıl şeyler yaşadı ne eğitimi aldı bilmiyorum ama travmaları beni çok yoruyor,
O benim ilk köpeğim, ama o Yılların köpeği sonuçta beni kullanmasını çok iyi biliyor, kuralları çok keskin ve evde ego savaşları dönüyor zaman zaman, sürekli dışarı çıkarmama rağmen evde sürekli tuvaletini yapıyor, tuvalet eğitimini asla başaramadık, evde bazen bana kızıp ta yapıyor tuvaletini, istediğini yaptırtmak için ya ağlıyor ya havlıyor, ev yemeği hastası, yemek istiyor sürekli asla rahat vermiyor, havlayarak taciz ediyor, ilk zamanlar yemek vermediğimde küsüyordu, vermemeye devam ettim olayı havlamaya çevirdi, aralıksız 2saat havladığına şahidim, kayıtsız kalmak işe yaramıyor, sesi kısılıyor ama asla susmuyor, bunun dışında istemediği bi durumda diş gösteriyor, bir kaç kere ciddi yaralamaları oldu, patisini sildirmesi imkansız kesin ısırıyor ama yıkatıyor , az önce patisini yıkarken nerdeyse yine ısırıyordu, huyu huyunu tutmuyor, korktuğunu belli etme diyeceksiniz ama gerçekten arsız bi köpeğim var :/ yüzümü ısırdı daha önce nasıl korkmayayım, diş gösterince kaçıyorum artık, eğitim aldırdım olmadı, sakinleştirici başladık olmadı, havlama tasması aldım susmadı, uysal olduğu zaman çok seviyorum ama içinden inatçı hali çıkınca artık dayanamıyorum, mesela asla koyduğum kaptan su içmiyor, kap değiştirdim olmadı su değiştirdim olmadı, illa banyodaki yerdeki suyu içiyor, bazen ağzına pis şeyler alıyor gezerken asla onu ondan alamam ısırır diye lanet olsun al senin olsun ye diyorum, ağızlık aldım en son gezerken öyle çözüm buldum, küçük köpeklere carcar havlıyor büyük köpeği sokağın başında görsün kucağıma atlıyor, yolunu değiştiriyor, kedilerden dişine kestirdiği olursa kovalıyor az cabbarına denk gelse miyavlayarak kaçıyor bide, yani demem o ki benim köpeğim aslında çok akıllı, yılların köpeği sonuçta, vahşi yönü beni çok ama çok yoruyor

1 CEVAP

Zumrutt00

hangi ildesiniz bilmiyorum ama bulunduğunuz ilde üniversitenin hayvan hastanesinde davranış sorunları için ayrı muayene alınıyor. hatta mail ile de ulaşılabilen hastaneler var. bu konuda bir yardım almalısınız gibi duruyor