Disi Kedi Kisirlastirma Zamani En Erken Nedir

nht

Iyi gunler disi bir kedi en erken kac aylikken kisirlastirilabilir? 6-7 aydan sonra, veya ilk kizginligini gecirdikten sonra farketmezmi, yani yeterince olgunlasmis mi demek? yada ondan sonra daha da ne kadar beklenirse bu kedinin olgunlasmasi icin o kadar iyimi?

1 CEVAP

Mythra

Güvendiğim veterineri bulduğumda kızım yaklaşık 8 aylıktı ve kızgınlık geçirmişti çoktan. Veteriner yaşını uygun gördü ama kilosu 2300 olduğu için işlem yapmak istemedi önce kilo aldıralım dedi 3000 gr olmasını istiyordu . 2700 olduk en fazla desteklerle vs 2 ay sonra isterseniz yapabiliriz ama gaz anestezi öneriyorum kilosundan dolayı katı anestezi riskli dedi. Olgunlaşması ile ilgili bir yorumda bulunmamıştı hiç yani. Sonuç olarak belki kilo alır umudu ile 1.5 yaşına falan geldik 😂 operasyon öncesi yaş mama desteği olmasına rağmen 2500 dü maddi durum elvermediği için riski kabul edip katı anestezi yaptık bir sorunumuz olmadı şükür. Ne kadar yardımcı olabildim bilmiyorum ama bizim tecrübemiz bu şekilde