Kuru Fib Yaşayan Var Mı

2.kedim olarak sarman erkek kedim var
2 haftalık süreçte kuru fib oldugu teşhis edildi 25 günlük ilaç tedavisine başlanıldı ve şuan klinikte
Bazı veterinerler 2 kedinin kesinlimle bi arada olmamasını söylğyor bazıları bişi olmaz diyor
Napacağımı şaşırdık arkadaşlar beynim durdu artık
Böyle bi durum yaşayan var mı bi yorum cvp nolur

7 CEVAP

aslihan_e

45 değil 25 gün mü

aslihan_e

Başlangıçta ayırın, kedinin görünüşte hiçbir sağlık problemi kalmadığında bir araya getirin. Önemli olan fipli kedilerin yoğun korona yayması ama ilaç sayesinde bir süre sonra vücutlarında korona gelişemiyor. Fip zaten direkt bulaşmıyor.

Evet 25günlük tedaviyi veteriner verdi
Bagısıklık güçlendirici ve kortizon vs olan bir ilaç yani şu cs ilaçlarından değil
Ayırabilecegim bir ortam yok zaten dipdibe oluyorlar hep
Napacagımı bilmiyorum artık

aslihan_e

Fip bağışıklık güçlendiriciyle kortizonla geçen bir şey değil ki, mutlaka kapsül kullanmanız gerek. Bence başka veteriner görüşü alın. Sadece korona olsa belki tamam derim ama lütfen vakit kaybetmeden harekete geçin. Biz kapsül tedavisi görüyoruz, kedim hem ıslak hem nörolojik fip geçiriyor ve şuan gayet iyi gidiyoruz. Kortizon ile hastalık sadece yavaşlar, geçmez.

aslihan_e

Gs ilacı değil eidd kapsül kullanmanız gerekli, onun fiyatı daha uygun. Sokak kedisi için 3000, ev kedisi için 4500

Sizin bu kediniz harici başka kediniz var mı evde şuanda
Bir arada mı duruyorlae yada bu süreçte napıyorsunuz

Ve size bu kapsülü veteriner mi önerdi