Şunu Mutlaka Yapın Dediğiniz Bir Şey Var Mi Kedi Annesi İçin:)

Pnrdogan

Şu anda 1 yaşında erkek ankara kedim var. İlk kedim. Arastiriyorum bakıyorum sürekli bir şeyler. Mamasi fitmin , vets plus macun balik yağı ve krema kullanıyorum. Yaş mama olarak kıyılmış şeyler seviyor nutfi feline felicia ve arada acana alıyorum. Tavuk ciğeri hasliyor veriyorum, bazen de sabahları yumurta sarısı. Şunu da mutlaka yapmalısın dediğiniz bir şey var mı:) teşekkürler

3 CEVAP

lwb

doğal besinleri diyetinde daha cok yer vermeniz
kedinizi (özellikle erkekse) nem-su ağırlıklı beslemeniz. yiyeceği her öğüne su katmanız.
kumunu çam peleti kullanmanız
evde tırmalama alanlarını arttırıp, fare gibi küçük oyuncaklarla zihinini ve bedenini meşgul etmeniz

Ozlemkopuk

Beslenmesi güzel benim kanaatimce:) kum konusunda tavsiye verebilirim naçizane. Parfumsuz (sabun kokulu pudra kokulu lavanta kokulu vs olmayan ) kum kullanmanizi siddetle tavsiye ederim parfüm uzun vadede kedilerin ciğerlerinde solunum sıkıntılarına sebep olabiliyor. Güle güle büyütün :)

lwb

  • dişlerini fırçalamanız haftada minimum bir gün