Giriş Kat Evimde Kediyle Ev Arkadaşlığı Edebilmek İçin Uzman Tavsiyeleri Arıyorum.

Maienhel

Evim giriş katta ve evin bütün pencereleri ulaşılabilir yükseklikte. Tel olmasına rağmen bir kedim (dışarıya aşırı meraklıydı zaten) evden çıktı. Veterinerle uzun uzadıya ettiğimiz sohbetler sonucunda aramızda hiçbir problem olmadığını evde yaşamayı sevmediğine kanaat getirdik. Eve geri getirdiğimde gayet sakin bir şekilde mamasını suyunu içip hop tekrar dışarıya atıyordu kendini. Onun iyiliği için bile olsa böyle bir şey başıma gelsin gerçekten istemiyorum. Bu yüzden uzman kişilerden bilgi alışverişi öneriler almak istiyorum. Örneğin, yavru kedi sahiplenmem risk mi taşır? Uysal bir yetişkin kedi mi sahiplenmeliyim? yoksa karakterini bildiğim bir cins kedi mi sahiplenmeliyim? ya da pencereden çıkmaması için önerilebilecek bir şey var mı? bunları merak ediyorum. Bilgi sahibi kişiler birebir iletişime geçebilirlerse benimle daha çok faydalı olur fakat buradan da yardımcı olabilmeniz de beni fazlasıyla mutlu eder.

1 CEVAP

Aycadgnl

Yetişkin kedileri eğer sokaktan alırsanız sokağa alıştığı için eve alışması çok zor olur yine aynı sıkıntıları çekebilirsiniz . Yavru kedi bu konuda size daha çöm yardımcı olacaktır . Evden dışarı sizde kediyi çıkarmazsanız bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum . Tabi sıcaklarda ve kızgınlık dönemlerinde tekrar yaşayabilirsiniz . Bu gibi durumlar içinde kedi fileleri var onlardan satın alabilirsiniz . Kedinin cinsininde bu durumları değiştirdiğini sanmıyorum açıkçası :)