Kedimiz Çifleşmeyi Bilmiyor

Es1

Merhaba arkadaslar kedimiz erkek ilk deneyimi disi kedinin de ilk deneyimiymis ciflesemiyorlar fiziksel olarak nasil anlatsam erkeki disi olanin sirtinda kaliyor ciflesme sağlanamiyor buyuzden 1haftadir bu sekilde cok iyi anlasiyorlar fakat yapamiyorlar 1hafta daha dursa ögrenme ihtimali varmidir ? Hic yasayan oldumu boyle bi durum

5 CEVAP

Bilgeylmz

Ben de denedim. 2 si de deneyimsizdi. Ne kadar ugraşsak da olmadı. Şu an kedim kızgınlikta ama kolu kırik onun icin ciftlestirmiycem. Ama kesinlikle 2 sinden biri deneyimlu olmalı. Yoksa 5 yıl uğraşsanız olmuyor. Ama sizin kedi uğraşiyor en azından. 4 gün daha dursun sonra deneyimli bir kediyle buluşturun derim ben. Bizim erkek kedi bicbir sey yapmiyordu. Kenarda duruyordu sadece.

sophiee

Kızım çiftleştiginde ikisi de 13 aylıktı ve ilk deneyimleriydi. İlk defa karşılaşıyorlardı. İlk gün tanışırken hırladı sophie ama 4. Günde kendileri hallettiler. Bizim dışarıdan bir müdahalemiz olmadı. 1 hafta dursa öğrenme ihtimali var mı demişsiniz ama dişi kedinin kızgınlığı o bir haftanın sonunda biteceği için yaklaştırmayacaktır diye tahmin ediyorum.

Heiter

Bizim kediler (bir erkek bir dişi) beraber büyüdü. İlk kızgınlıkta oğlan, dişinin yüzüne bile bakmadı fakat ikinci kızgınlık döneminde dişi kedimiz gebe kaldı. Yani siz fark etmeden yapmış bile olabilir. Sizin yerinizde olsam (eğer böylesi
uygunsa tabi) diğer kedinin sahibiyle anlaşıp ikinci kızışma dönemine ertelerdim veya kedileri biraz daha uzun süre bir arada tutardım. Tabi bunu yapmak yerine başka bir kedi bulmak daha kolay olacaksa, onu yapın.

Es1

Yan yana uyuyolar birbirlerini temizliyolar ilk gun tisladilar sonra alistilar 1haftadir ugrasiyo bizim oglumuz ama sirtinda kaliyo :) bu is olmiycak ben anlaşildi tesekkur ederim

Es1

Ögrenebilirmiki ozaman 2.kizginlik doneminde ya biraz ayip olcak kusura bakmayin bizimki tam tutturamiyo kizin sirtina denk geliyo hamile kalamaz bence cunku gözlemliyorum hep ayni sekilde of bilmiyorum ya genede tesekkurler