Kediyi Kuru Şampuanla Yıkayabilir Miyiz?

tefo1006

2 aylık dişi kedi sahiplendik. Kendisinde değişik bir koku var. Bunu giderebilmek için ne yapabiliriz? Kuru şampuan uygun mudur? Aynı zamanda 1 yaşında bir kedimiz de var; ancak onda böyle bir koku yoktu.

2 CEVAP

Elifoo

Kuru şampuanın miktarı ya da markası düzgün ayarlanmadığında/seçilmediğinde kedinizi geri dönüşü olmayan bir yola sokabilirsiniz. Ben bir kere denedim onda da sadece patisinde bir ayak kokusu vardı baya az dökmeme rağmen akşama kusmasına sebep oldu, ilk döktüğüm anda da aşırı rahatsız olmuştu kokusundan zaten. O yüzden size de şampuan/ yıkama vb. Şeyler tavsiye etmem açıkçası. Bunlar yerine nemli bir bezle tüylerinin üzerinden silebilirsiniz (bir seferliğine; fazlası kendini temizlemenin gereksiz olduğunu düşündürebilir. Ayrıca tüy kalitesinin de düşme ihtimali olabilir. ) ki bir süre sonra buna da gerek kalmayacak. Şu an daha küçük olduğu için tam olarak kendini temizleyemiyor olabilir birkaç hafta içerisinde kendi kokusu ortaya çıkacaktır (ki ciddi anlamda paha biçilemez bir kokuları var)

Muzeyyennb

Neden kuru şampuan tercih ediyorsunuz? Bir cok sitede kopeklere veya kedilere uygun bir suru sampuan var. Eger duzgun kullanmayı bilirseniz hicbir sorun olmaz. Ah koku konusuna gelirsek onlari ne kadar yikarsak yikayalim kokuları gecmiyor.