Kedi Takviyeleri Ne Vermeliyim Ve Nasıl Vermeliyim?

Busedndn

Kedim 2 aylık gimcatin multivitaminini kullanıyorum her gün işaret parmağımın yarısı kadar ve haftada bir malt macununu kullanıyorum 1 cm kadar başka bişey vermeme gerek var mı ? Varsa neler ve hangi ölçüde? Bir de malt macunuyla multivitamini aynı gün versem sorun olur mu

5 CEVAP

Terranova

Hangı mamayı kullanıyorsunuz bilmiyorum ama; Acana, nd gibi mamalar kullanıyorsanız vitamine hiç gerek yok, yeterince besleyiciler. Royal Canin vs. kullanıyorsanız, vitamin falan kabul edilebilir ama onuda yine her gün vermeyin. Haftada bir kaç defa yeterlidir diye düşünüyorum. Vitaminler kulağa hoş geliyor ama fazlası karaciğerine, böbreğine zarar. Veteriner kontrolünde, kedinin ihtiyaçları doğrultusunda vermekte yarar var.

Busedndn

Nd kullanıyorum. Veteriner multivitamini her gün ver demişti

Terranova

Ben de Acana kullanıyorum. Veteriner vitamine gerek yok demişti.

Muzeyyennb

@terranova dedigine katiliyorum. Eger acana orijen nd gibi mamalar kullanıyorsaniz hic gerek yok vitamine bence. Verecekseniz de belli zamanlarda vermelisiniz. Kullandiginiz mama ve onerdigimiz mamalar zaten cok besleyici vitamine gerek yok

Busedndn

Peki teşekkürlerr