Kedinin Goz Cevresi Ve Kulaklarinda Tuy Yok Neden Ne Hastaligi Var Bilen Varmi

gamzee_orhn

Bir tedavisi varmi

6 CEVAP

aleynacamgoz

Mantar diye düşünüyorum ve baya da ilerlemiş gibi duruyor lutfen en kısa sürede veterinere gidiniz

dtumke

yavru kedimin göz etrafında aynı şekilde boşluk var ne yaptınız nasıl bir tedavi uyguladınız

elifozzdemiir

ilerlemis mantar

Zeynepulku

Tedaviyi kedi sahipleri değil veteriner hekim uygular en kisa zamanda bir vet hekime gidin. Her şey olabilir.

Themis_hy

Yavrucak kötü mantar olmuş lütfen tedavi ettirin. İlk olarak tavuklu mama vermeyin. (Tavuklu mama mantarı tetikşer) Hipoalerjenik kaliteli ve tavuklu olmayan bir mamaya geçin (mama değişmezse ilaçla tedavi olsa bile tekrar tekrar geri dönecektir mantar) bağışıklığını güçlendirmek için vitamin takviyesi yapın. (Viyo reinforces bu konuda çok iyi)
Mantar olmuş bölgelere crystalin animal sprey kullanabilirsiniz. Göz kulak için olanından alın. Gözünü kulak içini koruyorak spreyi fıslatın günde 2 defa. Göz ve kulak temizliğine özel ürün olsa da çok göz içine ve kulak içine girmemesine dikkat edin. Çok geçmiş olsun.

Themis_hy

Tabi ilk önce bi veterinere götürün. Mantar görünüyor ama başka bir hastalığı da olabilir ihmale gelmez.