Açık Mama İle Kapalı Mama Arasındaki Fiyat Farkı

sonqkrall

Merhaba arkadaşlar 4 aylık yavru kedim için royal canin kitten kullanıyorum.Pet shopdan açık 1 kilosunu 35 tl ye alırken paketli bir halde bunun aynısı normal kapalı şekilde 2 kilosu 100 tl nasıl oluyor benim aldığım sahtemi yada başka birşeymi var işin içinde acaba

5 CEVAP

Muzeyyennb

Tam bilmiyorum fakat başka bir mama katiyorlar diyorlardi ne kadar doğru bilmiyorum. Ama siz yine de kapali alin ne olur ne olmaz. Bu arada royal canin iyi bir mama degil. Nd gibi markalar tercih edin

Miividakyla

Normalde açığın daha uygun olmasının sebebi daha büyük bir paket alıp (15kg gibi daha uyguna geliyor hesaplayınca kilosu) bunu bölmelerinden kaynaklı lakin sizinkinde fiyat farkı çok fazla gibi geldi (siteden bakıp hesaplamak lazım) yani işin içinde bir bit yeniği olma ihtimali yüksek.
Eğer hesapladıktan sonra fiyat olduğundan azsa aklıma gelen 3 seçenek var :
1.si son tüketme tarihi bitmek üzeredir ya da bitmiştir o yüzden aslından daha uyguna satıyordur.
2.si arkadaşın söylediği gibi başka uygun fiyatlı bi mama ile karıştırıyordur.
3.sü söylediği kilodan daha az olup sahtekarlık yapıyordur.
Güvendiğiniz bir petshop olmadığı sürece açıktan almanızı tavsiye etmem onun yerine bu tip sitelerden 15kg falan almanızı öneririm.

Merhaba. Bazı yerlerde açık mamalar daha pahalıyken, bazı yerlerde kapalı mamalar daha pahalı. Biz Çakıl yavruyken veterinerimizin bize tavsiye ettiği açık mamadan aldık daha sonra kapalı mama denedik ancak veterinerimizden aldığımız açık mama görüntü ve koku itibari ile kapalı mamadan daha taze duruyor ve kokuyordu. Başka bir yerden aldığımız açık mama ise bayat gibi kokuyordu ancak bir Golden Retriever iştahına kalsa onlar için her şey yenebilir. Bu yüzden eğer köpeğiniz Golden değilse ve damak tadı olan bir tür ise onun tepkisinden anlayabilirsiniz. O yüzden güvendiğiniz yerden açık mama ve her zaman kullandığınız paket mamayı alın. Koku ile mamanın sertliğini rengini kontrol edin ve de köpeğiniz hangisini tercih ediyor. Ancak iki mamanın da aynı tatta olmasına özen gösterin biri dana etli biri hindi etliyse olmaz.

Tikih

Bende kedime royal canin almıştım. Dediğiniz gibi ucuz olması gerçekten değişime gitmişti . Veterinerime sordum. Veteriner açıkların içine sahtelerden katıyorlarmış. Ben bu duruma çok şaşırmıştım. Bu yüzden kapalı pakette alıyorum mamalarımı

ursaminor

Son kullanma tarihi geçmiş bir paketi satamazsınız. Ama açık bir kutu içine konmuş mamanın tarihine kimse bakmaz. Baksa da buna sahtekarlık yapmak kolaydır. Hepsi yapıyor demiyorum elbette. Ama şüphesi bile kötü. Ayrıca yukarıda da belirtilmiş. Sahte mamalar katılabilir, hepsine tek tek test yapacak değil insanlar. Evde bile paket bir süre açık kalınca aroması uçuyor. Kapta biraz kalsa yağlanıyor. Orada sürekli üzerine eklendikçe altta kalan mamalrın ne hale geldiğini düşünemiyorum bile. Sonuçta et içeriyor bunlar. Bakteriler özellikle sıcakta çok hızlı ürüyor.