Kedim 1 Haftadır Kakasını Yapmıyor

Merhaba arkadaşlar kedim yaklaşık 1 haftadır kakasını yapmıyo şuan zor bi süreçten geçiyor mamasını dahi sulandırılmış bi şekilde yiyor acaba bundan kaynaklı mı sürekli sıvı tüketiyor çünkü zeytinyağı okudum bir yerde faydası olur mu

5 CEVAP

betulyasar

Benim kedim de dört yaşında biz de aynı şekilde bi durum yaşıyoruz. Mama değişikliği yapmıştık kabullenmedi ve yemedi mamayı sonrasında da bir hafta katı yemediği için sanırım tepki gösterdi ve kakasını yapmadı. Zeytinyağı verdim bende ama çişini yoğunlaştırmaktan başka bi işe yaramadı. İki gün önce veterinere gittik lavman yaptı orada biraz dışkıladı kabız olmuş özel bi mama tavsiye etti eczaneden alacağımız bi şurup yazdı sabah akşam malt verin dedi. Yapıyorum aynen dediği gibi sabah akşam kucağıma da yatırdım zorla da olsa kuru mama yedirdim az önce kendi kendine kuru mama yedi şükür dün dışkılamıştı bugün de dışkılaşamasını bekliyorum inşallah. Zor bi durumdan geçiyor demişsiniz hasta mı geçmiş olsun düzelsin umarım. Yine de veterinerinizle görüşün ve ya gidin aksanacak bi durum değil tüy birikmesiyle olmuş bizimki sanırım. Sizin için de öyle bi durum olabilir. Çok geçmiş olsun.

felishuman

Zeytinyağı olayını bilmiyorum fakat 1 hafta dışkı yapmaması hiç normal değil. Sonuçta sulandırılmış da olsa katı bir şeyler tüketiyor değil mi? İshal de olsa bir şekilde dışkılaması gerekirdi. Bir veterinerle konuştunuz mu bu durumu? Çok geçmiş olsun umarım yakında sağlığına kavuşur kediniz

cngzhnhh

Kediler de insanlar gibi sadece konusamiyorlar benim 12 kedim var cok seviyorum onlari. Yedigi mamada ve ya bir rahaysizligi olmali vakit kaybetmeden veterinerinize gidin gecmis olsn

Muzeyyennb

Evet zeytinyağının faydasi oluyor fakat diski yapmasi gerekiyor. Normal bir durum değil veterinerinizle görüşün lütfen

Hepinize çok teşekkür ederim. annem iki kez kumunu benden önce temizleyince görmüş geçtiğimiz günlerde. dün gecede enjektörle zeytinyağı verdim mamasına da döktüm biraz sabah kuru mama yedi dışkıladı veterinerimle de görüştüm sabah akşam malt vermemi söyledi ona da başladık karnına sürekli masaj yapıyorum herhangi bi şişlik yok