Parazit İlaclari

pinarcaya

Kedinize ic ve dis parazit ilaci yerine uyguladiginiz dogal cozumler var mi? Bu yontemler ilac gibi etkili mi?

6 CEVAP

Muzeyyennb

Ben sirkeli su ile silmiştim. Pireler veya böcekler gelmemişti uzun süre

pinarcaya

Benimki evden cikmiyor zaten. Dis parazit kolay kolay gelmez sanirim. Ama ic parazit icin ne yapilabilir ki...

Kedimekim

Evden çıkmıyor diye dış parazit yaşanmaz düsüncesi yanlıs cunku bu sadece pire bit kene olaylarını kapsayan bir durum degil evde tuvaletten banyodan hatta mutfaktan bile kediniz bakteri mikrop kpabilir bu da kedinizin tuylerinden size kadar gelip bulasacak ve hastalanmaniza neden olacak bir yol cizilmis olur. En kotu yerlerden biri de ayakkabiliklar. Burda ayakkabiliktan kedisine kuşlarda bulunan bitlerden bulasmis olan kisilerin yazilarini okumustum. Dusunun disarda o ayakkabiyla geziyor ve bir temasta bulunup onu eve tasiyorsunuz. Sonucu gerckten kotu bir durum. Dogal yollar ne kadar etkili ya da ne gerekiyor bunun icin bilmiyirum ama evden cikmiyor diye dis paraziti ihmal etmemeniz gerektigini soylemek icin sizi uyarmak istedim sadece

septikbaykus

Sirke limon vs dış parazit için çözüm değil sadece bunu söyleyim.

felishuman

Bu tarz doğal yöntemler aşıdan sonraki süreçte ekstra koruma için yapılabilir aşı yerine geçmez maalesef. Dış parazit için papatya çayı ve biberiye yağı; iç parazit için kedinizin 2-3 öğün yiyebileceği kadar yoğurda mercimek tanesi kadar sarımsak koymak iyi geliyormuş ama sarımsak kediler için tartışılan bir besin uygulayıp uygulamamak size kalmış.

pinarcaya

Cevaplariniz icin tesekkur ederim. Parazit kapmaz belki diye dusunmeme ragmen kesinlikle bu tip seyleri ihmal etmem. Sadece dusunceydi bu. Parazit ilaci en garanti yontem sanirim. Tesekkurler.