Anne Kedi Yavrularini Baska Yerlere Tasiyor

Miniminimini

Arkadaslar kuzenimin evinde anne kedi ve 4 tane yavrusu var. Suan 2 haftaliklar ve 4 gundur felan sabaha karsi surekli yavrularini tek tek koltuk altlarina tasimaya felan calisiyormus. Neden olabilir sizce ?

5 CEVAP

Heiter

Bulunduğu yerin, yavruları için güvenli olmadığını düşünüyordur.

Heiter

Eğer geçici olarak yaptığı bir şeyse bu (yani sabahları taşıyıp sonra geri getiriyorsa), götürdüğü bölgede tuvaletlerini yapmaları için teşvik ediyor olabilir.

Miniminimini

Buyuk tasima kabinda kaliyorlar, rahatlari yerinde aslinda. Tasirken kuzenim engel oluyor sonra geri goturuyor kaba yavrulari kedi. Pencere acik oldugu icin sabaha karsi sokaktan gelen seslerden de tedirgin olabilir diye de dusunuyorum.
Cevapladiginiz icin tesekkurler, bakmaktan vazgecer endisesi yasadik sizlere de sormak istedim.

Balimbesiktas

eger yavru kedilere bakmaya gidiyorsanız, onlara dokunuyorsanız anne rahatsız olur ve yavrularını saklar.
benim kedim cekmece içlerine koyuyordu bulmak bazen cok zor oluyordu...en iyisi anne görmeden yavrulara bakmak ve dokunmamaya calışmak.

Miniminimini

Bazen bakiyoruz ama sadece aksamlari ve toplasan 10 dk felan. Ama hic dokunmuyoruz