Arkadaşlar Bakar Mısınız Acil

Rumeysa97

Arkadaşlar burda hakkında soru sorduğum yavru kedimin fip hastalığı olduğunu öğrendim, çok üzgünüm hiç iştahı yok yemiyor ne yapmalıyım bi fikriniz var mı nasıl beslemem gerekiyor böyle gördükçe kahroluyorum

8 CEVAP

deniz_berkan

fip için malesef yapılacak hiçbir tedavi bulunmamaktadır , sadece bir süre daha ömrünü uzatabilir acı çekmesini önleyebilrisiniz. veteriner sıvı besin takviyesi verecektir muhtemelen size + bağışıklık serumları verilecek .

Derdedermanim

Hiç bir kediyle temas ettirmeyin.Krantinada kalsın kısa sürede ölebilir kendinizi hazırlayın.

denizcapa

Acilen veterinere götürün.. Annesini yeterince emdi ise ve bugüne kadar iyi beslenmiş ise FIB aşısı ve titiz, sabırlı, özenli bir tedavi süreci ile atlatabilir.. Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi gerek. Yaşam bölgelerini çamaşır suları ile paspas yapınız, tüm eşyalarını(atın diyemiyorum) çamaşır su kullanarak yüksek sıcaklıkta uzun programda yıkayınız(dezenfekte olması gerek). Özet ile yaşam bölgesini 6 ay karantinaya alın, hiç başka kedi(özellikle de yavru kedilerle) ile temas etmesin.

Rumeysa97

Zaten veterinere götürdüğümde veteriner bu teşhisi koydu gereksiz yere tepki göstermek yerine benim içinde olduğum durumu anlamanızı dilerdim. İştahsız olması normal bol su içirin dedi ben yine de belki kedilerin ekstra sevdiği yiyecek vardır yada bu hastalığı yaşamış olanların tecrübeleri için buraya yazdım. Yine de kibar ve medeni şekilde cevap verenlere teşekkür ederim

AyseBerraAydin

Tabii ki hemen veterinere götürmelisiniz. Sorulacak soru mu bu da!

Muzeyyennb

O hastaligin tedavisi yok ne yazik ki. Baska kedileriniz varsa onlardan ayirin. Yapacaginiz sey sadece zamaninizin cogunu onunla gecirmek malesef :( cok üzüldüm

deniz_berkan

Müzeyyencim ,
başka kediler varsa virüsü almıslardır coktan bence, var ise kontrole götürülsün :(

Rumeysa97

Diğer kardeşlerini iğne yaptırmaya götürücez yarın zaten ayrı bakıyoruz ama hala emiyordu annesini arada bir bulaşır diye onların yanında da tutamıyoruz