Kısırlaştırma Sonrası Kedim Çişe Bulanmış Bir Halde?

Islakmendil

Dün yapılan kısırlaştırma ameliyatı sonrasında veterinerimiz ilk 24 saat orada gözetim altında kalmasını önerdi. Biz de böylesinin daha iyi olacağını düşündük. Bugün kedimizi aldık. Ameliyat sonrasında bitkin durumdaki Çakıl’ı bıraktığımız taşıma kabında bize teslim ettiler. Ancak taşıma kabından ağır bir idrar kokusu yükseliyordu. Tabanında bebeklerin altı değiştirilirken serilen emici pedlerden vardı. Koku ondan geliyordur diye düşündük ve eve geldik. Ancak fark ettik ki koku bizzat Çakıl’dan geliyor. Zaten kabından çıktıktan sonra Çakıl saatlerce kendini yalayarak temizlemeye çalıştı. Artık yeterince temizlendiğini düşünüyor olacak ki kendini yalamıyor. Ancak çok ağır kokuyor, üstüne odalar da kokmaya başladı. Eşyaların üzerinde dolaşıyor, örtülerin altına giriyor ve her tarafa idrar kokusunu bulaştırıyor. Yeni ameliyat olduğu için yıkayamıyoruz da... Ne yapacağımızı şaşırmış haldeyiz. Umarım bir çözüm bulabiliriz. Yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

4 CEVAP

ursaminor

İşte bu yüzden kalmasını sevmiyorum kediciklerin veterinerde. Çünkü, bizim vereceğimiz sevgiyi veya bakımı asla veremiyorlar. Gece orada bırakıp, çişinde boğulsa bile umurlarında olmuyor. Çok geçmiş olsun size. Aleyn'in dediği gibi yapın. Silerken sevin, güzel sözler söyleyin. Mutlu olsun çocuk...

aleyn

kediler narkoz sonrası ayılsalar da bi süre kendilerine gelemiyorlar tuvaletini tutamamıştır pede yapmış ve üzerinde de kaldıgı için koku oluşmuştur. yumuşak bi bez ya da tülbenti ıslatarak iyice silebilirsiniz bikaç kez su değiştirerek silin sonrasında fazla suyu kuru bi bezle alın kendini yalayacaktır bikaç saat sonra tekrarlayabilirsiniz böyle silme yalama seansları kokunun kaybolmasını hızlandırır.

ursaminor

yanlış anlaşılmasın, veteriner gece klinikte bırakıp gerisini umursamıyor demek istedim.

Heiter

Narkoz yüzünden idrarını tutamıyorlar. Bizim oğlanın da kalça kısmı idrara bulanmıştı. Yarı ıslak bezlerle temizlemeye çalıştık olabildiğince. Zaten kendilerine gelinve yalayarak temizliyorlar. İlk gün bu anlamda biraz stresli olabiliyor fakat sonrasında sıkıntı kalmıyor.