Kedimi Yeni Sahiplendim 1.5 Aylık Sütten Yemi Kopmuş Aldığım Mamayı Yemiyor Royal Canın Marka

Senabarannn

1.5aylık yavru Sütten yeni koptu Su içiyor Mama yemiyor Royal canin baby cat su kartım biraz yemedi yaş mama kattım onu da yemedi sürekli sol elimi yalıyor

NASIL KURU MAMA YEDİRİCEM NE YAPMALIYIM

8 CEVAP

goknur

Bu minnak oncelikle tatli ve allah onu size bagislasin. Uzun yillariniz olsun. Ayrica sokaktaki bir cani sahiplenmeniz her halikularda onu satin almamaniz cok guzel birsey. Konuya donersek bu bidik biraz minnak benimde annemizin baktigi 9 yavrumuz vardi hepsi farkli farkli zamanda geldi annenin yanina sut annelik etti bizim kizimiz o kadar yavruya. Yeni yeni anneden kopanlar var bizimde. Oncelikle yas mama ile beslemeniz gerekiyor yavruyu anneden yeni koptugu icin tembel suanda daha kuru biseyler yiyemez. Dislerde yavas yavas musait olur duruma ayni zamanda. Bir sure yas mamayla besleyebilirsiniz. Bunun yani sira yogurt yumurta sarisi bu gibi gidalarlada ek besin yapabilirsiniz. Daha yumusak seyler yani :)

Balimbesiktas

nekadar zor bir durum olduğunu bilirim.
kedim asla kuru mama yemeyecek gibi duruyodu.
beyaz peynir, yoğurt gibi sevdiği yiyeceklere mamasını karıştırdım ve top halinde elimden yedirmeye başladım, ilk başta tabiki reddetti ancak pes etmedim, bu şekilde ilk mamaları yemeye basladıgında da mutluluktan ağladım, çünkü ben işteyken bütün gün aç kalıyordu,
royal mama kullanmamanızı öneririm, n&d gibi içeriklere sahip mamaları tercih etmeniz kedinizin sağlığı ve gelişimi için önemli.

Senabarannn

Elimi çok yalıyordu elimi mamaya sürdüm biraz sonra kuru mamayı önüne koydum öyle biraz yedirdim ama az yedi küçük olduğundan dolayı mı az yemesinin sebebi

SudeBulut15

Kuru mamayı , laktozsuz süt ile ıslatıp yedirebilirsiniz. Eğer az yiyorsa , çok yedirmek için zorlamayın. Minik olduğu için , midesi de küçüktür ve fazla yiyemiyordur. Kediniz daha yeni sütten kesilmiş ve süt haricinde başka bir şey yememiş. İlk defa kuru mama yiyor yani alışması lazım. Islak mama olarak hangi mama markasını kullanıyorsunuz? Kedinizin dişleri daha yok gibi , minik olduğu için. Bazı katı maddeleri yiyemez o yüzden. Kuru mamaya laktozsuz süt ilave edip , ezin ve yumuşak hale getirin. Ve parmagınızla küçük bir miktar alıp verin . Yemiyorsa , birde şırınga yardımıyla deneyin.

Senabarannn

Çok teşekkür ederim dişleri var ama daha çok güçlü değil anladığım kadarıyla kaç saate bir yemesi gerek

SudeBulut15

6-8 saate bir beslenmelidir

zhrsntrkl

Merhabalar,yeni sütten kesildiği için ilk olarak yumuşak şeylerle başlayın. Mesela ton balığının yağını iyice süzüp verin sonra tavuk verin (yağsız olmak şartıyla) daha sonra kuru mamaya yavaşça geçiş yapın.

Derdedermanim

çoook güzel!! yaş mama verin içine kuru mama karıştırın alışır.