Kedinin Kafa Bölgesi ?

efruzg

5aylık yeni gelen kedinin boyun altında siyah birşey gördüm ellemek isteyince böcek olduğunu farkettim hareket etti kafasında çıktı . Bir türlü yakalayamadım çünkü derinin üzerinden hareket ediyor. Bu ne olabilir? (Aşılı)

5 CEVAP

Muzeyyennb

Kene olabilir mi?

Heiter

Pire, tüy dibinden zıplamaz. Ancak hayvan kendini kaşırsa veya pire dışarıda kalırsa zıplar. Pireyi, tüy diplerini açmadan göremezsiniz. Yakalamaya çalışırsınız fakat derinin üzerinde çok hızlı hareket eder. | Bence kediniz pirelenmiş. O gördüğünüz sadece bir tanesi. Mutlaka ense damlası yaptırın. Aşılı kedide ense damlası zararlı olabilir belki. O yüzden mutlaka veterinere danışın ama ne yapacaksınız bir an evvel yapın derim. Pire kan emen bir canlı. Kedinizin sağlığı için pirelerden kurtulmanız lazım. | Not: Pire olup olmadığını anlamanın bir yolu da ıslak bir mendille tüylerine bastırın. Su ile temasta kırmızı bir renk verir çünkü. Banyoda vs.de kırmızı noktalar varsa onlar da belirtidir.

SudeBulut15

Kene veya pire olabilir. Kene ise onu deriden çıkartmanız lazım. Yoksa kötü şeyler olabilir kedinize. Allah korusun.siz çıkartamıyorsanız bir veteriner yardımıyla keneden kurtulabilirsiniz. Lütfen çabuk o keneyi çıkartın.

efruzg

Kene nasıl birşey biliyorum evden başka ortamda yaşamadı hiç, kene olamaz... pire zıplıyor diye biliyorum ?

Derdedermanim

PİRE