Kedim De Pire Var

bendeniz

Kedim daha çok ufak iki aylık yikayamiyorum ama üzerinde pire var ne yapmam gerek

6 CEVAP

michellehazel

Ben ufaklıklarım için boş bir sprey şişesinin içine elma sirkesiyle biraz su karıştırıp, kafasına gelmeyecek şekilde sırtlarına ve göbeklerine sıkıyorum. Pireler kafaya doğru kaçınca da cımbızla tek tek çekip öldürüyorum (tabi kedinin canını yakmadan, çok dikkatli çekmek lazım). Bunu ilaç sürecek kadar büyüdükleri zamana kadar uyguluyorum biraz uğraştırıyor ama kedilerime zararlı bir şey vermekten kat kat iyi olduğunu düşünüyorum. Pireleri öldüremem ben diyorsanız bir bardağın içine su koyun ve bulaşık deterjanı ekleyin suya. Kediden cımbızla çıkardığınız pireleri o deterjanlı suyun içine koyunca ölüyorlar.

aysencayli

Veterinerlerde ya da pet shoplarda pire spreyleri satılıyor, fazla pahalı birşey değil. Bence kullanabilirsiniz.
Pire tasmalarını pek önermiyorlar. Umarım bu sorunu çözersiniz.....

MIRA

Veterinere götürün küçükse parazit yapılamaz ama ona uygun bir sprey veya ilaç verebilir.Sakın hekiminize danışmadan petshoptan kalkıp bi pire ilacı almayın.Yılda yüzlerce yavru kedi zehirlenip bu yüzden ölüyor lütfen temkinli olun ve hekiminize danışın yavruya ilaç sürmek ancak onun izni dahilinde yapılabilir.

lala

Kedilerde de ayni mi bilmiyorum ama ben kopegimi tatile giderken kopek ciftligine biraktim pire kapmis. Veterinere goturduk parazit damlasi gibi bir sey yaptilar. Birkac gun balkonda kaldi eve girmedi ve tiras oldu riske atmak istemedik, simdi kalmadi.

dogaonat0

Pet shoplarda , veterinerlerde kedilere özel damlalar var enseden damlatılan onlardan alın ve dikkatlıca damlatın geçer :)

bendeniz

Çok teşekkür ederim arkadaşlar cvplariniz için çok küçük olduğundan şimdilik sadece sirke ile silmek gerektiğini soledi petshoptaki arkadaşlar bende ole yaptım şimdilik kaşıntisi geçti
Bu hafta veterinere gidicez artık aşılarını yaptıricaz şimdi daha büyük bi problem var yemek yemiyor sürekli şu içiyor sıcaktan mi bilmiorum ama ne yaptimsa olmadı konserve, kac cesit kuru mama banamisın demedi. Ve sürekli şu içtiğinden heryere küçük tuvaletinde yapıyor kuma alışık olan Parinaz çıldırmış durumda yetisemiorum galiba annem ikimizide kapıya koyucaktim :(