Asla Geçmeyen Mantar

yaseminece

Yavru kedimde geldiğinden beri mantar sorunu yaşıyorduk,azalmıştı baya.Fakat hastalandığı için 10 gün antibiyotik tedavisi gördü.Sanırım bu da mantarın nüksetmesine sebep oldu.Gözünün etrafı iyice açılmaya başladı,gözünü zor açıyor miniğim.Bugün Imuneks başladık 2cc.Mantarlı bölgeleri batikonla temizleyip Trosyd krem sürüyorum.Çok üzülüyorum halini görünce.Yapabileceğim başka uygulama var mı acaba?Bu süreci yaşayanlar nasıl atlattınız acaba?Büyük kedime geçmemesi için elimden geleni yapıyorum.Yerleri dezenfekte ediyorum,pek yan yana getirmiyorum.Tavsiyelerinizi bekliyorum.

8 CEVAP

aleyn

bu tür kaşıntı-deri hastalıkları sabır istiyor, hepsine birden vet.ler mantar diyor ama mantar mı alerji mi yoksa egzama mı çok benzediğinden genelde o tam belli olmuyor.

öncelikle alerji durumuna karşı önlem olarak mamanız tavuk içeriyorsa değiştirmelisiniz tavuk içerikli mamalar kedilerde alerjiye yol açabiliyor. mantar aşısında ilk dozdan sonra zaten önce artma olur o normal. bizim vet baticon ve krem önermiyor ama siz uygulamak istiyorsanız uygulamanız bittikten sonra sarımsak ya da sarı kantoron yağı ile masaj yapabilirsiniz her ikisi de yaraların çabuk iyileşmesini sağlıyor. masajla sürecek ve bi 15 dk kadar yalamamalarını sağlayacaksınız ayrıca bağışıklık şurubuyla beraber vedavetin bu linkteki cilt ürününü 1 kutu kullanabilirsiniz hem ilaç değil bitkisel destek oldugundan hem de vetim de tavsiye ettiğinden ben de öneriyorum. tüm bunlar sayesinde atlattık biz mantarı siz de atlatırsınız en kısa zamanda umarım.

Kjw

Benim kedimdede oldu ilk gittim alerji dediler ama geçmedi.. Sonra vet mantar dedi aşı yaptırdık ama verdiği spreyi ve klasik olarak verilen Imuneks kullandım düzelme olmadı...Sonra elma sirkesi ile sarımsak yağı sürdüm 1 hafta içinde yok oldu tüyler çıktı şuan hiçbir şey yok... Vet bile şaşırdı nasıl oldu diye bı kadar hızlı,bazen çözüm doğal ve basit yöntemlerde oluyor.

aleyn

vedavetin ürünleri sadece vet.lerden temin ediliyor onda yoksa bile sitesine girerseniz orada hangi illerde hangi vet.lerden alınabileceği var yoksa da getiriyorlar. 70-80 tl civarında diye hatırlıyorum.

yaseminece

Mantar,çünkü bana da bulaştı:( Umarım en kısa sürece atlatırız bu tatsız durumu

yaseminece

Mantar aşımızın 1. Dozunu olduk bir süre önce.2. Dozu önümüzdeki hafta olacak

yaseminece

O ürünü nereden temin edebilirim acaba?Veterinere mi söylemem gerekiyor?Bildiğim kadarıyla elinde Vedavet ürünü yok veterinerimin.Bir de fiyatı ne kadardır ortalama?Öğrenciyim,bütçemi ona göre ayarlamam gerekiyor da.

Derdedermanim

Alerji kökenli bir şey olmadığına eminmisiniz ;birde gözüne baticon kaçmasın dikkat edin.

Miyamiray

Geçti mi ?