Köpek Irkı Önerir Misiniz?

Eco03

Apartmanda besleyebileceğim bakımı zor olmayan sadık korumacı az tüy döken oynamayı seven güçlü orta veya biraz büyük köpek ırkı söyleyebilir misiniz? Sahipleneceğim köpeğin uymaması durumunda mağdur olmasını istemiyorum.

11 CEVAP

Derdedermanim

Köpek insana uymaz siz ona uyabilecekseniz alın.Tüy dökümü,6 aya kadar ev içine tuvaletini yapma ihtimali,her sese havlama,düzenli günde 3 kez biri sabah erken saatte olmak üzere dışarı çıkarma,kendine has kokusunun evi sarması,ne var ne yok herşeyi kemirmesi,evde yalnız bırakınca durmadan ağlaması gibi ihtimalleri göğüslüyemeyecekseniz almayın kolay değil çünkü.
Buna rağmen az ses çıkaran olarak pug fransız buldog diyorlar ama tüy dökme problemi ve koku var.Poodle ve maltese terier,shtzu tüy pek dökmez ama havlar,şivava küçük ama tuvalet eğitimi zor ve havlar size uyan köpek yok sanki?

Eco03

Önceden pugım vardı. Köpek bakımıni biliyorum göğüsleyemecek olsam istemem zaten ama çok tüy döküyordu ondan dolayı yardım istedim teşekkürler

Derdedermanim

bakamıyacaksanız alıp mağdur etmeyin bencede.

Derdedermanim

rica ederim pug ne oldu peki?

Eco03

Hastalandı tedavi ettirirken de vefat etti

Ayse_naz_G

boxer olabilir :)

Heathcliff

Boxer isteklerinize en uygunu olarak gözüküyor Belgian Malinois de olabilir tüy dökümünü çok sorun etmezseniz Alman kurdu mükemmel bir ırktır.

Banuh

16 yıl köpek bajtım. Yaşlandı ve kaybettik. Şimdi iki kedim var. Ama şunu söyleyebilirim, köpek yalnızlığı sevmiyor hiçbir canlı sevmiyor. Kendi işinizi yapıyorsanız sürekli onunla olabilecekseniz köpek edinin derim hayvancık bütün gün yolunuzu gözleyecek bomboş bir evde eğer çalışıyorsanız. İllede istiyorsanız ki dünyanın en güzel şeyi bir kedi bir köpek alın derim. Ama cinsleri cinsiyetleri ve evlat ediniz sırasını iyice öğrenin. Unutmayın eve ilk gelen domine eder.

guineapigela

Yularida belirtiginiz ozelliklere uyan golden bence

guineapigela

Korumaci olarakta boxer

LILI

Labrodor