Yaralanan Ev Kedimize Diğer Ev Kedimizin Saldırması

Feronia96

Merhaba
2 kedi sahibiyiz. Biri tekir, dişi ve yaklaşık 2 yaşında. Diğeri 1,5 yaşında, erkek. Kedilerimiz 1,5 yıldır birlikte yaşıyorlar, erkek kedinin arada dişi kediye arada hafif şakayla karışık saldırmaları dışında bir sorunu yoktu. Dişi kedimiz yaklaşık 2 gün önce balkondan düştü. Dışarıda ne kadar kaldığını bilemiyoruz fakat bulana kadar yaklaşık 2-3 saati dışarıda geçirmiş olabilir. Veterinere götürdük ve şu an ciddi bir yarası bulunmamakla birlikte ağız bölgesinde yarıklar var ve serum takılması sebebiyle bandaj var. Veterinerde kızımız aile üyelerinden birine üstüne idrarını yapmış. Eve geldikten sonra dişi kedimizi eve saldık, erkek kedimiz bir saldırı yapmadı ama üstünde idrar bulunan kıyafetleri uzun bir süre kokladı ve dişi kedimize çok şiddetli bir şekilde saldırdı. 2 gündür odaları ayırdık barıştırmaya çalışıyoruz ama ne zaman bir araya getirsek tıslıyor ve saldırmaya meyil gösteriyor. Kedilerimizi nasıl barıştıracağımız konusunda çözüm arıyoruz.

1 CEVAP

Derdedermanim

Genelde erkek kediler dişilere pek saldırmaz ama bence burda konu şu dişi kediniz bandajlı yani farklı şuan vete gitti koku farkıda var bunlar etkili olmuştur zamanla düzelir.