Çeşmeden Su Vermek

Busedndn

Kediye çeşmeden su içirmek dogru mu?

13 CEVAP

Derdedermanim

Evdekiler su alıyor ben çeşmeden içiyorum bence sorun teşkil etmez.Hazır su giriyorsa hazır verin ne kaybedersinizki.

Busedndn

Yok içme suyu veriyorum normalde ama çeşmedem su akarken içmek istiyor vermek dogru olur mu diye sormak istedim

Derdedermanim

su pınarı alırsan çok faydalı olur ucuzlarıda var nböbrek hastalıklarına kolay yakalanmaz.

zhrsntrkl

Merhabalar,aslında en doğrusu çeşmeden vermek.. Çünkü çeşme suyunda arıtma suyunda olduğundan fazla ihtiyacı olan mineraller bulunuyor...

Busedndn

Bunu hiç duymamıştım gerçekten doğru mu zararlı değil mi

Busedndn

Bunu hiç duymamıştım gerçekten doğru mu zararlı değil mi

Mariana

ben cesmeden vermiyorum ama arada azcik acik birakiyorum oynuyor iciyor bir zararini gormedik

Derdedermanim

Hayret ya ben içiyoırum senelerdir buna şaşıran yokda kediye verilen suya şaşırmış millet :) akvaryumum var kullanıyorum ...ölmez yani hastada olmaz ama siz aldığınız sudan verin.

o kadar dikkat etmeyin bence bırakın ne istiyorsa onu yapsın zaten kediler de o kadar dikkati sevmezler verin bir şey olmaz :)

felishuman

Yaşadığınız yere göre değişir. Bizim bulunduğumuz yerde musluk suları çok kötü kimse içemiyor doktorumuz da içmeyin demişti bu yüzden hepimiz(kedim de dahil) hazır su içiyoruz:) Ama önceden yaşadığım birkaç şehirde sular çok temiz çok güzeldi öyle bir yerdeyseniz musluktan verin:)

gofretx

Bazı yerdeki sularda dizanteri oluyo bu yüzden olduğunuz yeri sorgulayip verin mesela afyon suyunda dizanteri var kedi o sudan içerse hem kendisi hasta olur hem de bize bulaşır o yüzden ben normal içme suyundan veriyorum

Darwincan

Bizim oğlan arıtmadan gelen su depoda beklediğinden sanırım çeşme suyunu tercih ettigini net anlattı bize doğrusu:)) Zaten sürekli akan musluktan içmeyi tercih ediyor. Ben de yeter ki bu sıcaklarda bil şu içsin diye izin veriyorum. Sadece lavabo temizliğine ekstra dikkat ediyorum ki oradan bir hastalık kapmasın ya da temizlik maddesi kalıntısı falan yalamasın diye. Kontrolü yine de gözden kaçırmayın bence..

FulyaNur

Su arıtma sistemi varsa zararı olmaz