Kedim Agzi Acik Sekilde Nefes Alip Veriyor Ve Miyavliyor

Elifmuzeyyen

10 haziran doğumlu 4 yavru kedimizden biri hastalandı dün annesini emmedigini fark ettik daha iki gun once kucagimda durmayan fotograf cekindigim kedi simdi aci aci miyavliyor. Veterinere goturduk durumu anlattık vitamin verdi sadece igne yapti. Bugun dayanamadim o haline aglaya aglaya tekrar goturduk vucut isisi cok dusuk cikti veteriner burdan geri dönüş zor dedi bir igne yapti agzina sekerli su verdi bize de siringaya sekerli su doldurdu sut isitip agzina siringayla verin dedi sicak su torbasi koyun dedi siselere doldurduk agzini kapattik iyice corap gecirdim yakmasin diye iki sicak su sisesinin arasina yatırdı direkt yakmasin diye ustune havlu koydum ama agzi acik bir sekilde cok derin nefes alıyor daha dun burda yarismaya fotografini koydum cok iyiydi saglikliydi kardesleri arasinda en sagliklisi o duruyordu hatta bi anda noldu hic anlamadim boyle bi sey yasayan var mi aranizda cok uzgunum keske iyilesse

12 CEVAP

Elifmuzeyyen

Ben Tokatin bir ilcesinde yaşıyorum da buradaki veterinerler buyuk bas veterineri oluyormus onlardanmis kendileri de zaten kedi kopek bizim alanimiz degil diyorlardı yani temel seyler disinda cok genis capli bir tedavi bicimleri yok. Klinik degil malesef teshisle ilgili bi sey demedi annesini emmedigini fark ettik gucten dusmus emme yok diyosunuz dedi biraz da ishali var ama iki gun once cok iyiydi inanamadim kac gundur zaten gozleri enfeksiyonluydu kapaliydi onunla mucadele ediyoduk tam gozleri acildi iyi oldu derken bu çıktı yavrular 5 kardesti zaten birini annesi birakti basta anlamadık dustu sandik yanina koyduk geri sonra 4unu tasimis birisini birakmis bulamamistik aradik baya. Bu yavru da hasta miydi yeni mi oldu anlamadik. Bugun zor nefes aliyor böyle halsiz arka patileri biraz kaldiramiyor sürüyor gibi. Bu igne yakar biraz dedi ben cok soramadim aglamakla mesguldum bizim boyle daha once de kaybettiğimiz yetiskin ve yavru kediler oldu ama hepsi ayri bir dunya ayri canlar yine de üzülüyoruz simdi sicak su torbasi yaptik siselerden dedigim gibi yanina koyduk 2 derece dusmus dedi veteriner vucut isisina sigirlar da geri donus olmuyor mesela dedi enerjisiz kalmis dedi sekerli su verdi agzina birazini cikartti ama veteriner donusu su icirdik biraz yuzu boyle kucucuk kaldi zaten kucuktu de boyle ölüm şeyi çöktü sanki pek umut yok ama ben yine de bekliyorum

Elifmuzeyyen

Teşekkür ederim çok üzgünüm ama yapilacak bir şey kalmadi malesef

Derdedermanim

üzüldüm geçmiş olsun vet ne iğnesi yaptıki? teshişs yokmu? Sulandırılmış cat milk toz ile besleyin enfeksiyonmu kaptı acaba bir kan testi yapmadımı vet? üzülmüşsünüz ama her doğan yavru büyüyemeyebilir hazırlıklı olun çok üzülmeyin elinizden geldiğince yardım ediyorsanız.Diğer yavrular sağlıklı ise o yavrunun bünyesi zayıftır belki doğada doğal bir eleme sistemi var bize göre anlaması zor ama bu şekilde güçlü dayanıklı nesil ayakta kalıyor...bunları düşünün duygusallığa çok kaptırıp üzüntüye çok kapılmayın bende benzer şeyler yaşadım belki iyileşir onuda bilemeyiz siz kötü olana hazırlanın inşallah iyi olan sizi bulur.

Derdedermanim

Dışarıda yaşıyan kedilerse hastalıklara açıklar kolayca ölebilirler.Evde ise anne dışarı çıkmıyor ise enfeksiyon kapmış olabilir.Belgesellerde görmüyoırmusunuz bir çita 4 yavrusu oluyor ya biri yaşıyor ya hepsi ölüyor yani doğanın bir parçası demek istiyorum bu demek değil tabi herşeyi oluruna bırakalım ama ne yapabilirsiniz gözlemleyin ötesini Allaha havale edin .

Elifmuzeyyen

Malesef ben yanindan ayrildiktan hemen sonra vefat etmiş kurtaramadik

FulyaNur

Eğer aşıdan sonra bu durum oluştuysa acilen veterinere git

Elifmuzeyyen

Hayir aşiyla alakasi yok nerden çıkardınız?

Derdedermanim

Allah sabır versin ölecekle olacağa çare yok malesef.

rumeren

veterinere gotorun

Ahmedoo

umutsuzluga kapılmayın ona sevgiyle bakın veteriner destegi alın

Elifmuzeyyen

rumeren: gerçekten şaka gibisiniz oraya bir paragraf metin yazmışım veterinerin dediklerini de eklemişim üstüne yavrumuzu kaybettik kurtaramadık demişim önce bi okuyun sonra klasik meşhur ve de klişe"veterinere götürün" önerinizi yazarsınız

Elifmuzeyyen

Ahmedoo: Inanin aglayarak veterinere gittim orda ona mudahale edilirken de kendimi çok zor tuttum keske her hastalik sevgiyle iyilesseydi sanki ben varken uzulmeyeyim diye gitmedi yanindan ayrilip onu babama emanet ettim durumunu sormak icin aradığımda senden sonra kaybettik dedi malesef sevgi her zaman işe yaramıyor