Kedim Marul Yiyiyor

emrezrtrk

Kedim marul yiyiyor bir zararı olur mu

6 CEVAP

bbeyzvv

Allah aşkına her şeye vitamin eksikliği hastalık demeyin kediler etçiller evet ama doğada ot yerler bunun nedeni de sindirimi kolaylaştırmak için kedi çimi denen şey boş yere değil malt kullanmak yerine kedi çimi kullananlar var (ben de dahil) çünkü otlar kedilere iyi gelir

Derdedermanim

Kedinişz için bir saksiye buğday ekin sulayın çıkan buğday çimini yiyecektir bir süre sonra kusup yuttuğu tüyleride beraberinde çıkarır midesi rahatlar hazımsızlığa iyi gelir.

gofretx

Olmaz tabiki :) kediler ot da yer bazen

FulyaNur

Kediler tüylerini yaladıkları için tüy yumağı oluşuyor midelerinde buda bağırsak sorunlarına yol açıyor rahatlayabilmek içinde ot tarzı şeyler yiyorlar kedi çimini öneririm

Minikbella

Dedikleri gibi midesi için iyidir fakat bu kedilerin vitamin eksikliğini de gösterebilir. Bir vitamin alıp kendinize verin ve kedinizi gözlemleyin eğer devam etmiyorsa önceden vitamin eksikliği olduğu ve alinan bu vitamin sayesinde de önüne geçildiğini gosterir

Kediniz marul yiyorsa tam kan tahlili yaptırıp böbreklerine baktırın size hasta olduğunu anlatmaya çalışıyor kediniz.