Kedimin Karnında Şişlik

öncelikle merhaba.

kedim 6-7 aylık erkek ve yaklaşık 2 hafta önce kabızlık geçirdi.kabızlığı başladığı gün iç ve dış parazit aşılarını oldu.3 güne yakın tuvaletini yapmadı ancak daha sonra şükürler olsun ki artık her gün tuvaletini düzenli yapıyor.Fakat karnında şişlik var.İlk olarak proplan maması kullandık,felicia,ve son olarak royal canin kullanııyoruz.bir yerlerde sağlığı açısından yararlı olduğunu duyduğum için günde 2 kaşık yoğurt ve biraz da peynir veriyorum.acaba mamasından mı kaynaklanıyor diyorum.çünkü veterinerim royal caninin lezzetli olduğu için kedilerin sevdiğini söylemişti.bilemiyorum kafam çok karışık.yardımcı olursanız sevinirim :)

10 CEVAP

Derdedermanim

siz nasıl bilemiyorsanız bizde bilemiyoruz atmasyon cevapda yazamam tarzım değil ama kabız olursa zeytinyağı verebilirsiniz karnında gaz var ise çok az rezene çayı yapıpı şırıngayla içirin bakalım değişicekmi durum aksi halde ben karın şişliği parazit ve aşırı şişliği fib alameti olarak biliyorum tabi bu kilo şişliğinden farklı oluyor.

gamzeuzunlar

veterinere götürmeniz daha sağlıklı olur.

Veranifer

Cevrenizde hayvan hastanesi varsa ona gidin karinda sislik sivi halindeyse ciddi hastaliklarin belirtisi olabilir insallah bir seyi yoktur iyilesir bizim kedimizin de hastaligini bir turlu tehis edememislerdi karinda sislik var bunu ilk kedim oldugu halde ben bile anliyorum veteriner veteriner dolastik hepsi baska bahaneler sununca annem fln haklilar diyince snrm ben abartiyorum diyip susmustum keske abartsaymisim

Oykukedisi

Açilen veterinere götürmelisiniz çünkü fip veya gençlik hastalığı olabilir

zuhall

Karninda sislik farkediyorsaniz veterinerinize goturmeniz gerekir. Ultrasonla,rontgenle bakilmali.Sivi toplanmasi vs gibi bi durum varsa kotu bi hastaligin baslangici olabilir.

Onun disinda malt macun ve probiyotik kullanmanizi tavsiye ederim.

Eger muayenesi normalse ve malt probiyotik iyi gelmezse bence mama degisikligine gidebilirsiniz.Bazi mamalar kedilerde kabizlik ya da siskinlige neden olabiliyor.

rezene çayını deneyeceğim teşekkürler :) bize geldiğinden beri malt macun kullanıyoruz ondan kaynaklandığını düşünmüyorum.Biraz önce veterinerle konuştum burda yazdıklarımı direk anlattığımda bana direk parazittir gelin aşılarını yapalım to

toz falan verelim geçer dedi nasıl hemen parazit olduğunu anladınız dediğimde o zaman getirin kontrol edelim kabız mı değil mi falan dedi ama kedim kabız değil ve bana ilk başta kontrol edelim demesi lazımken hiç görmeden bakmadan teşhisi koydu o yüzden pek güvenemedim açıkçası

Sutunannesi

Çok geçmiş olsun :( acınız tarif edilemez allah sizlere sabır versin. Fakat anlamıyorum ölüm sebebi olarak size ne söylendi :( yani kabızlıktan ve karın şişmesinden nasıl olabilir ki. Eğer kediniz ıslak fipse bile karın şişliği belli olduktan 1,2 ay içerisinde kaybedersiniz böyle ani olmaz :( acaba farklı bir rahatsızlığı mı vardı size bir sebeb söylendi mi

Veranifer

Allah rahmet eylesin ne demek istediginiz anliyorum bende kedimi kaybettim fipten ve sagolsun vet vet dolassakta hicbiri duzgun bir sey soylemedi ben orda cirpinirken bu veterinerlerin isi ne anlamiyorum

kedim bu sabah öldü arkadaşlar iginiz için teşekkür ederim.keşke bazı veterinerler de bu kadar ilgili olsaydı.